Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podgrzewacz przepływowy Siemens DH12400 kierunek podłączenia

12pawel 22 Kwi 2012 20:30 1960 3
  • #1 22 Kwi 2012 20:30
    12pawel
    Poziom 33  

Posiadam podgrzewacz jak w temacie. Instrukcja do niego jest taka kiepska że pojawia się problem z podłączeniem, dokładniej z kierunkiem przepływu przez niego wody. Otóż instrukcja sugeruje przepływ wody od lewej do prawej i tak też podłączyłem ale po zastanowieniu stwierdziłem że to jest chyba niepoprawnie, bo po pierwsze na grzałkach są strzałki które prawdopodobnie sugerują przepływ wody(tak mi się wydaje) odwrotny niż w instrukcji, dodatkowo kruciec z filtrem wg instrukcji jest na wyjściu z podgrzewacza co też wydaje mi się mało logiczne. I teraz mam zagwozdkę, wszystko już jest ładnie zamocowane na ścianie ,a ja nie wiem czy tak może zostać,
    Mam pytanie czy kierunek przepływu wody może mieć wpływ na jego grzanie, na jego wydajność energetyczną?

1 3
  • #2 22 Kwi 2012 21:00
    nuszek
    Poziom 25  

Od lewej /zimna-dopływ / do prawej /ciepła-wypływ / !

0
  • #3 22 Kwi 2012 21:58
    12pawel
    Poziom 33  

No właśnie tak też wyczytałem w instrukcji i tak mam na chwilę obecną zamocowane, ale zastanawiają mnie te strzałki na grzałkach bo są w drugą stronę i ten filtr na wyjściu a nie wejściu. Tak chyba nie powinno być?

0
  • #4 06 Maj 2012 13:09
    12pawel
    Poziom 33  

Próbowałem podłączyć na każdy sposób i z różnymi ciśnieniami i jednak okazało się że trzeba podłączyć odwrotnie jak mówi instrukcja czyli zimna na prawo, ciepła (odpływ) na lewo. Teraz dużo szybciej reaguje na odkręcenie wody(szybciej się włącza) i temperatura wody jest wyższa.

Proszę poprawić błędy pisowni
    mod - mirrzo

0
  Szukaj w 5mln produktów