Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung N150 - po upadku nie włącza się

hadash 22 Kwi 2012 22:26 2495 7
  • #1 22 Kwi 2012 22:26
    hadash
    Poziom 9  

Witajcie
    mam Samsunga N150 po upadku. Niby się nie połamał ani nie pękł - ale jednak nie działa.

Wszystko co potrawi to : zaświecenie zielonej diody przy podłączeniu zasilania.
    Zaświecenie niebieskiej - po włączeniu.
    Wyczuwalne jest ciepło od procesora i nawet jak dłużej poczekać to się włączy wiatraczek.
    Niestety dysk nawet nie startuje - przy czym dysk sam z siebie jest sprawny - sprawdzałem w innym komputerze.
    Wyświelacz nie startuje - przy czym nie jest zbity

oglądnąłem dokładnie płytę ale nie widać żadnych uszkodzeń.

zasilacz podaje prawidłowe 19V

jak radzicie ugryźć temat?

pozdrawiam

0 7
  • #2 22 Kwi 2012 22:28
    michal_aniol
    Poziom 32  

Powodem może być mikropeknięcie pod układami BGA, SMD lub w laminacie.

0
  • #3 22 Kwi 2012 22:29
    hadash
    Poziom 9  

czyli co - hot air? są jakie szanse na powodzenie przygrzewając powierzchoniowo elementy?

0
  • #4 22 Kwi 2012 22:46
    boro1234567
    Spec od komputerów

hadash napisał:
    czyli co - hot air? są jakie szanse na powodzenie przygrzewając powierzchoniowo elementy?

Sam hot air może nie wystarczyć.
    A pomiary?

0
  • #5 22 Kwi 2012 22:51
    michal_aniol
    Poziom 32  

Nie ma co grzać wszystkiego jak popadnie. Pomiary, wnioski i naprawa uszkodzonych elementów (o ile nie bedzie to mikropeknięcie w laminacie).

0
  • #6 21 Sty 2014 21:27
    cinek200
    Poziom 9  

Witam, odkopie temat bo mam identyczne objawy w tym samym modelu.

Po włączeniu świeci się tylko niebieska dioda "power", słychać szum dysku twardego (dioda dysku nie świeci), strasznie grzeje się czip CG82NM10 Samsung N150 - po upadku nie włącza się

ekran nie reaguje.

Dodam że uszkodziła mi się ładowarka i przez 1 dzień używałem innej o niższym napięciu -16V zamiast 19V, ale natężenie było niemal identyczne, po jakimś czasie chciałem go po prostu włączyć i od tamtej pory nie startuje.

Moze autor tematu napisze co bylo nie tak?

0
  • #7 21 Sty 2014 21:39
    boro1234567
    Spec od komputerów

cinek200 napisał:

Pozwolisz że ja Ci napiszę.
    Przez stosowanie nieodpowiedniego zasilacza masz most do wymiany, ewentualnie inne usterki.

0
  • #8 30 Sty 2014 00:27
    cinek200
    Poziom 9  

boro1234567 napisał:
    cinek200 napisał:

Pozwolisz że ja Ci napiszę.
    Przez stosowanie nieodpowiedniego zasilacza masz most do wymiany, ewentualnie inne usterki.

Wygrzałem most, teraz po wlaczeniu netbooka pracuje dysk twardy (przynajmniej dioda dysku twardego reaguje) a dioda zasilania stale swieci (wczesniej migala), zauwazylem spalony element niedaleko gniazda USB od strony gniazda zasilacza, wlutuje nowy i zobaczymy, mam druga sprawna plyte glowna w zapasie wiec na tej moge poekspretymentowac.
    Samsung N150 - po upadku nie włącza się

0