Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk WD800 padł po twardym resecie.

gladek 07 Sty 2005 16:12 1732 10
  • #1 07 Sty 2005 16:12
    gladek
    Poziom 10  

Witam wszystkich. Może jest ktoś wśród forumowiczów kto wie co z tym zrobić. Mam dysk WD800BB-23FRA0 80GB. Prawdopodobnie padła elektronika. Niestety nie mam skąd kupić takiego dysku z uszkodzoną mechaniką aby go naprawić (gdyby to faktycznie była tylko kwestia walniętej elektroniki). Dysk jest dość nowy. Właściwie cały komputer jest na gwarancji, ale dzieciaki pozrywały stikery z obudowy i gościu w sklepie nie chce uznać tego. Na etykiecie dysku jest data produkcji 5.03.2004 czyli w grę wchodzi gwarancja producenta. Nie mam czasu na przewalanki ze sprzedawcą a jednocześnie serwisantem sprzętu. Może ktoś ma jakiś pomysł? Wiem, że nie jest to aż tak duży wydatek by kupic nowy dysk jednak trochę szkoda by te 80GB poszło do śmieci.
    Pozdrawiam.

0 10
  • Semicon
  • #3 07 Sty 2005 21:12
    gladek
    Poziom 10  

Z tym wysyłaniem do producenta to też mi to przyszło do głowy. Z drugiej strony jeśli bym się doczekał odpowiedzi to pewnie było by to w odległej przyszłości. W Polsce z tego co się orientuje to nie ma przedstawiciela. W każdym bądź razie ja nie znalazłem. Na Allegro nie znalazłem takiego modelu.
    Pozdrawiam.

0
  • Semicon
  • Pomocny post
    #5 08 Sty 2005 06:36
    scorpix
    Poziom 11  

Wyślij - co Ci zalezy sprobwoac. Jak masz go wyrzucic to niech nawet lezy pol roku u producenta

0
  • #6 08 Sty 2005 15:37
    gladek
    Poziom 10  

Wie ktoś na jaki adres można by było go wysłać?

0
  • Pomocny post
    #8 08 Sty 2005 18:29
    delta_110
    Poziom 19  

Napisałeś za mało informacji - czy:
    -dysk nie startuje
    -dysk jest niewykrywalny przez BIOS
    inne

Przypadłością HDD produkowanych przez WD jeszt uszkodzenie diody zabezpieczającej w obwodzie zasilania (przepięcie wynikłe podczas iskrzenia, wyładowań elektrostatycznych,przepięć).-jeżeli ona padła to wymiana powinna przywrócić dysk do życia, a jeżeli bios go nie wykrywa to jak napisali przedmówcy - zwrot do przedstawiciela lub producenta
    -Zmierz diody na zasilaiu dysku - o ile nie startuje - płytka jest przykręcona o ile pamiętam trzema lub czterema wkrętami typu TORX 8 lub 10 i nie ma założonych plomb na wkręty
    pozdro

0
  • #10 08 Sty 2005 18:54
    gladek
    Poziom 10  

Bios nie wykrywa tego dysku. Nie wiem tylko czy talerze się kręcą. Nie sprawdzałem tego jeszcze.

0
  • #11 08 Sty 2005 19:00
    delta_110
    Poziom 19  

Zgadzam się z Deiwid-em - ale sprawdzić zawsze można

heja

0