Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchnia gazowa Indesit. Nie działa iskra. Jaka może być przyczyna? Jak naprawić?

07 Sty 2005 16:14 6587 6
  • Poziom 10  
    Typ:
    K 342 G/U
    K 345 G/U
    K 345 GS/U

Nie wiem który bo jakąś taką instrukcję mam :D

Chodzi o to, że nie działa "iskra". Co może być tego przyczyną, jak to naprawić?

Powiem tylko ,że wcześniej działało, przestało, znowu działało kilka dni, i nie działa do dziś.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    A gdzie tego szukać w sklepach i czy jest jakiś typ :D bo ja to zielony jestem.

Ale wiem chyba jak to wygląda bo rozbierałem tą kuchnie i widziałem tam takie "coś" do czego szły wszystki kabelki od iskrowników :D
  • Poziom 1  
  • Poziom 14  
    Oprócz generatora mogły też paść przewody iskrownicze. Przewody nie są takie drogie, więc możesz wymienić komplet. Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam
    Troche odkopuje stary temat ale mam ten sam problem, a moze bardziej mam problem ze znalezieniem iskiernika orginalnego, badz jakiegos zamiennika.
    Ale po kolei

Kuchenka Indesit kn3t76sa(x)u
    Najpierw nie bylo iskry na dwoch palnikach. Rozkrecilem kuchenke, podmienilem z innymi dzialajacymi aby wykluczyc same iskrowniki no i jak wpialem je w miejsce dzialajacyh to wszystko dzialalo. Dzis padly dwa kolejne wiec juz zaden palnik nie zapala sie, jest calkowita cisza jak sie wciska pokretlo gazu. A i jeszcze zauwazylem ze jak klade koronke palnika bezposrednio na iskrownik to przeskakuje delikatna iskra, ale jak koronka lezy na swoim miejscu to zadna iskra na koronke nie przeskakuje. Wszystko czyste, zadnych nalotow, brudu, syfu, rdzy itd. Po tych objawach wnioskuje wlasnie ze padl iskiernik. Chyba ze ktos ma inny pomysl?

Mam teraz pytanie skad taki iskiernik zdobyc. Tzn wiem skad ale jaki, jakiej firmy itd
    Jest to model B200046-02, zasilanie sieciowe, moc 1.1VA, T=130 stopni C. Oprocz tego jest jeszcze jakies oznaczenie "80"; DATE: 2311BGRA; LOT: 25270. Wszystkie dane z tego wlasnie iskiernika ktorego mialem w reku:)
    Czy mozna zastosowac jakis zamiennik, czy ktos to juz przerabial z nie orginalnym iskiernkiem? Czy ma ktos jakies namiary na takie rzeczy?
  • Poziom 15  
    Kolega skryn dokładnie opisał gdzie można nabyć iskrownik.Podajesz tylko typ kuchenki oraz model w hurtowni ci wszystko powiedzą na ten temat .