Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Voicelok Voice Authenticating USB Drive - pendrive zabezpieczany głosowym hasłem

exti 23 Kwi 2012 10:32 833 0
 • Voicelok Voice Authenticating USB Drive - pendrive zabezpieczany głosowym hasłemSą już na rynku pamięci przenośne zabezpieczane hasłem wpisywanym na sprzętowej klawiaturze oraz posiadające czytnik linii papilarnych. Voicelok Voice Authenticating USB Drive jest natomiast, jak nazwa sugeruje - pendrivem rozpoznającym hasło wypowiadane ustnie przez użytkownika. Według jego twórców jest to pierwsze na świecie urządzenie tego typu.

  Pendrive Voicelok wygląda całkiem przeciętnie, poza tym że posiada wbudowany mikrofon oraz dwie diody statusu - czerwoną i zieloną. Po podłączeniu pendrive'a do komputera (działa zarówno na PC jak, i Mac) zaczyna migać zielona dioda, informując, że należy wypowiedzieć hasło. Jeśli zostanie ono prawidłowo rozpoznane, zapalają się obydwie diody i urządzenie zostaje wykryte w systemie.

  Diody wraz z przyciskiem umieszczonym na bocznej stronie pamięci służą też do awaryjnego wprowadzania hasła, w razie gdyby choroba gardła użytkownika uniemożliwiła prawidłowe rozpoznanie jego mowy.

  Cały proces wprowadzania hasła odbywa się sprzętowo, a w systemie urządzenie jest widziane jako zwykła pamięć USB, nie ma więc potrzeby instalowania sterowników.

  Voicelok Voice Authenticating USB Drive ma pojemność 8 GB i kosztuje 49,95 $.


  Link


  Źródła:
  http://www.gizmag.com/voicelok-voice-autheticating-usb-drive/22255/
  http://www.voicelok.com/technology.html