Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aplikacja wyłącza bufor wydruku

Sasni 23 Kwi 2012 11:18 3626 3
  • #1 23 Kwi 2012 11:18
    Sasni
    Poziom 20  

Mam program - rozszerzenie .exe - w którym jest pewna instrukcja w PDF.
    Z tegoż programu nie ma możliwości drukowania ponieważ pokazuje się informacja:

Cytat:
    Przed wykonaniem zadań powiązanych z drukowaniem, takich jak ustawienie strony czy wydrukowanie dokumentu, należy zainstalować drukarkę.

Zauważyłem, że aplikacja ta wyłącza bufor wydruku, i jak go włączę ręcznie to to się samoistnie przestawia. Nie pomogło ustawienie atrybutu pliku spoolsv.exe na tylko do odczytu. Instrukcja ta na komputerze jest dla mnie bezużyteczna. Potrzebuję ją mieć na papierze, bo tam gdzie pracuję nie ma możliwości zabrania komputera.

Aplikacja ta tworzy sobie folder temp, w którym zapisany jest ów dokument z rozszerzeniem .PDF - lecz przy próbie jego otwarcia wyskakuje komunikat:
    Cytat:
    Adobe Reader nie może otworzyć '........pdf' ponieważ nie jest to obsługiwany typ pliku lub jest uszkodzony (np, wysłany jako załacznik i niepoprawnie rozkodowany).

Do dokumentu próbowałem się też dobrać za pomocą programu Resource Hacker - który wyświetlać powinien zawartość plików exe. Nie pomogło.
    Próbowałem również użyć aplikacji do naprawy PDF - Advanced PDF Repair który tez sobie nie poradził.
    Próbowałem też uruchomić po Ubuntu z Wine - ale krzyczy żeby zainstalować Adobe Reader

Proszę o pomoc, wskazówki jak mogę sobie z tym poradzić? Myślę, że wystarczyło by zablokować możliwość wyłączenia bufora wydruku przez tą aplikację. (aplikacja uruchamia się jako administrator)
    Mój system win 7 x64 i win xp

0 3
  • Pomocny post
    #2 23 Kwi 2012 11:41
    LA72
    Poziom 39  

Cytat:
    Aplikacja ta tworzy sobie folder temp, w którym zapisany jest ów dokument z rozszerzeniem .PDF - lecz przy próbie jego otwarcia wyskakuje komunikat: Adobe Reader nie może otworzyć '........pdf' ponieważ nie jest to obsługiwany typ pliku lub jest uszkodzony (np, wysłany jako załacznik i niepoprawnie rozkodowany).

Spróbuj plik *.pdf z Temp przekopiować w inne miejsce. Zamknąć wcześniejszy program. Spróbować odczytać plik poprzez inny program niż Adobe.

0
  • #3 23 Kwi 2012 12:01
    Sasni
    Poziom 20  

Niestety aplikacja PDF-XChange Viewer też nie otworzy tego pliku.
    Tu mam podobny błąd:

Cytat:
    Bład otwierania dokumentu "c:\.......pdf"
    Error [PDF Structure 40]: Invalid file format

Uwaga: format źródła wskazuje, że nie jest to plik PDF.

Ten pdf został zabezpieczony dzięki aplikacji VaySoft PDF to EXE Link

0
  • #4 28 Kwi 2012 11:20
    Sasni
    Poziom 20  

Dziękuję użytkownikowi Leszcz72 - który wydobył plik pdf z przesłanego mu zabezpieczonego pliku.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo