Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Miele W155 miga płukanie

pksm 23 Kwi 2012 12:43 4464 14
  • #1 23 Kwi 2012 12:43
    pksm
    Poziom 7  

Pralka Miele W155 miga płukanie
    Objawy to zatrzymanie się programu na płukaniu, które miga, potem jest sygnał dźwiękowy, następnie kreski zamiast cyfr na wyświetlaczu i koniec. Po wyłączeniu z sieci i włączeniu ponownym pralka wydaje szybki wysoki trzeszczący dźwięk z krótkim zawirowaniem bębna i dalej jest jak poprzednio. Czy to elektrozawór trójdrożny?
    Proszę o pomysły.

0 14
  • #2 23 Kwi 2012 13:46
    jarosławrozkosz
    Poziom 11  

Sprawdź elektrozawory, pompę, grzałkę...

1
  • #3 23 Kwi 2012 22:37
    pksm
    Poziom 7  

Grzałka jest dobra, pompa ok. elektrozawór - nie iem gdzie jest i jak go sprawdzić.

0
  • #4 24 Kwi 2012 08:53
    jarosławrozkosz
    Poziom 11  

Jest na wlocie wody sprawdzić podłącz do nich napiecie 223V i czy puszcza wodę do zasobnika.

0
  • #5 24 Kwi 2012 17:20
    pksm
    Poziom 7  

Po zdjęciu lewego boku na górze przy wlocie wody jest ten zawór z trzema parami końcówek tak jakby do podłączenia prądu. Czy to tu mam podłączyć prąd? rozumiem, że przy podłączonej wodzie podłączając prąd do poszczególnych par końcówek powinien zawór działać w trzy strony (pompować wodę). Jeszcze tylko proszę o podpowiedź jak zresetować pralkę żeby nie startowała mi znów z tej pozycji płukania.
    Edit:
    Sprawdziłem elektrozawór - jest dobry. Jeszcze raz dokładnie: przy włączonym jakimś programie waschen pali się, miga spulen i po jakimś czasie zapala się na czerwono verriegeld po czym resetuje się zegar do czterech kresek i tak za każdym razem. Help kończy mi się zapas pomysłów - może to elektronika, a może zawór przelewowy na dole z krążkiem styropianu, który sygnalizuje wyciek?

0
  • #6 25 Kwi 2012 09:05
    pksm
    Poziom 7  

Proszę podajcie jak się resetuje tę pralkę! żeby wróciła do ustawień sprzed awarii.

0
  • #7 25 Kwi 2012 16:24
    pksm
    Poziom 7  

Sprawdziłem szczotki w silniku i są dobre, a została chyba tylko elektronika na, której się nie znam.

0
  • #8 28 Kwi 2012 11:30
    sztum
    Specjalista - sprzęt MIELE

Dobrze myslisz elektronika: EL150 nr czesci: 4911636.

1
  • #9 14 Kwi 2013 08:59
    krzyho1987
    Poziom 1  

Witam

Mam takie same objawy w MIELE W3365 czy to na 100 % elektronika czy moze być cos jeszcze?

Pozdrawiam

0
  • #10 14 Kwi 2013 11:48
    pksm
    Poziom 7  

Pod klapą plastikową jest gumowy fartuch. Trzeba go odsunąć do siebie nie urywając dwóch małych "cycków" wsuniętych w plastikowe wgłębienia. Tym sposobem odkryjemy gniazdo włącznika. Trzeba go odkręcić (dwa wkręty-najlepiej wyjmować i wkładać magnesem, żeby nie wpadły na podstawę pralki)) i wysunąć do siebie. po odłączeniu wsuwki styków można całe gniazdo wyjąć i rozkręcić. Przeważnie tam jest wilgoć powodująca ogłupianie elektroniki. Wyłącznik nie zawsze jest do wymiany!. Czasami wystarczy osuszyć go suszarką do włosów po zamontowaniu uszczelnić otwory w obudowie. Tu potrzebna jest inwencja twórcza. Ja zakleiłem otwory kawałkami gumy z balonika a mniejsze silikonem. Ważny jest otwór w który wchodzi okrągłe popychadełko włącznika, popychane przez żółtą klapkę wewnętrznego zamknięcia(plastikowego). Włącznik jest drogi ok.100zł. ale w razie potrzeby, proszę kontaktować się ze mną. Zabieg jest dość prosty, naprawiany w serwisach za duże pieniądze. Powodzenia!! Zanim wpakuje się pieniądze w elektronikę, warto wyeliminować kilka możliwości. Płytka z elektroniką kosztuje (nowa) ponad tysiąc zł.

0
  • #11 14 Lis 2014 21:38
    Ralpheek
    Poziom 2  

Problem wygląda tak: włączam zwykłe pranie, zostaje około 30min do końca programu i nagle miga "zulauf prufen" i program zostaje zatrzymany. Włączam program płukania, który trwa 17min. Podczas nalewania (zostaje 16min do końca) parę razy bardzo szybko zapulsuje "zulauf prufen", pozostały czas skacze nagle do 18min, 17... i stop z brzeczykiem, no i migającym "zulauf prufen". Ponowne właczenie programu płukania i zwykle cały cykl przechodzi wtedy bez problemu. Wymieniłem włącznik w wewn. klapie, przeczyściłem styki od urządzenia ustalającego pozycję bębna, brak widocznych wycieków, wyjąłem i włożyłem wszystkie wtyczki do płyty głównej, puściłem program gotowania z odkamieniaczem. Nic nie pomogło. Jeszcze jedno: problem wystąpił po przeniesieniu pralki. Wczesniej działała bez najmniejszych problemów.

1
  • #12 16 Lis 2014 16:58
    pksm
    Poziom 7  

Proponuję zainwestować w używany pozycjoner bębna. To główna przyczyna wszelkich kłopotów z taką pralką. Miałem podobne objawy i tak samo, przeszedłem na piechotę całą elektronikę aż dobry człowiek z serwisu(tylko jeden w Polsce!!! był wylewny ) polecił mi zmienić najpierw włącznik wew. klapy a potem pozycjoner (kolejność podyktowana kosztami). Po wymianie pozycjonera śmiga jak nówka. Powodzenia i proszę nie lenić się zawiadomić o efektach, bo w tym temacie jest trudno o informacje od fachowców.

1
  • #13 16 Lis 2014 22:30
    Ralpheek
    Poziom 2  

Witam. Spróbuję go wymontować i obejrzę najpierw. Wcześniej wyjąłem z niego tylko parę razy i włożyłem przewód z wtyczką, mając nadzieję na rozruszanie styków, ale nic nie pomogło. Rozbiorę, przeczyszczę co nieco, jak nie pomoże, kupię drugi - dziękuję za sugestię w każdym razie. Denerwuje mnie to, że jak już włączę sam program płukania, po błędzie w programie głównym, to czasem przechodzi, a czasem dopiero za drugim, trzecim razem :i - tak losowo.

1
  • #14 20 Lip 2018 21:50
    piotrkwas
    Poziom 2  

Mam ten sam problem,
    Wyswietlacz pokazuje --- trzy kreski i mruga "plukanie".
    Silnik dziwnie sie zachowuje, po wlaczeniu zasilania slychac glosny halas (tak jakby silnik ruszyl pelna predkoscia a nie plynnie i tego powodu slizgnal sie pasek albo przeskoczyla gdzies iskra) glosny nieprzyjemny, nienormalny halas. Silnik odpala wirowanie na pare sekund po czym staje, Mruga plukanie.
    Sprawdzone: Szczotki silnika - jak nowe. Nabieranie wody i wypompowywanie wody - ok. W trybie serwisowym odpala silnik do max obrotow (1400) i tak trzyma co by sie nie dzialo.
    Pralka W100-55 WPS Toploader
    Na podstawie tego watku, jak i innych opisow mrugania lampek na sieci wyglada to na pozycjoner bebna. Zdemontowalem, rozebralem ( silnik DC 12V, przekladnia slimakowa, styki pozycji, cewka pozycji bebna.) przeczyscilem i nic.

Zamowiony nowy pozcjoner za 125€ plus 7 wysylka.

Dam znac jak wymienie....

Pozdrawiam
    Piotr

0
  • #15 23 Lip 2018 11:27
    pksm
    Poziom 7  

Czekam na odpowiedź i na dobry efekt bo naprawy i wymiany jak wiemy nie są tanie.

0