Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica błąd 07. Wyłączona pralka napełnia się wodą....

23 Kwi 2012 13:51 6484 5
  • Poziom 8  
    Mam pytanie. Pokazuje mi sie w pralce błąd 07 , wiem, że to zabezpieczenie, ale opróżnienie pralki z wody nie pomaga. Problem polega na tym, że wyłączona pralka z sieci sama napełnia się wodą. Co to może być, czy jest jakiś zawór, który może przepuszczać ? Za podpowiedź będę wdzięczna.
  • Poziom 18  
    Tak,przepuszcza elektrozawór.
  • Poziom 30  
    Może tak się dziać gdy wąż odpływowy jest podłączony do syfonu umywalkowego. Gdy przytka się syfon woda zamiast do kanalizacji robi cofkę do pralki.
  • Poziom 8  
    AMICA COMFORT PLUS 800. Elektrozawór ? Pewnie sama go nie wymienię, choć kto wie :) ale przynajmniej wiem co kupić. Dziękuję.
  • Poziom 9  
    Jeśli pralka sama napełnia się wodą to na pewno uszkodzony jest elektrozawór 9uzrądzenie wewnątrz pralki do którego bezpośrednio przykręcony jest wąż doprowadzający wodę do pralki). Błąd 07 świadczy o tym że na dnie pralki znajduje się woda. należy odkręcić dolną przedniej obudowy i usunąć wodę, sprawdzić należy też czy nie spadł wężyk do spuszczania wody z filtra pralki ( jest to najczęściej występująca przyczyna występowania wody na dnie pralki). Jeśli pralka ma już parę latek to może być uszkodzony fartuch in stąd woda na dnie pralki.
    mam nadzieję że porada pomoże usunąć usterkę.