Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką końcówkę mocy kupić do 200zł?

23 Kwi 2012 16:08 1900 9
  • Poziom 8  
    Witam. Potrzebna końcówka mocy do 200zł. Potrzebna będzie do kolumn, które mają około 150W w RMS, niskotonowe Tonsil GDN 30/100/11, jedna ma Tonsil GDWT 12-19/150, a druga 2x Tonsil GDWT 9/60.NIe musi by toć rewelacja, tylko żeby pociągnęła te kolumny przez jedną noc, to jest najważniejsze.
    Może da radę:
    http://allegro.pl/sharp-7700-mk-ii-koncowka-mocy-ladny-stan-i2287322686.html
    lub
    http://allegro.pl/kenwood-basic-m1-a-koncowka-mocy-i2287322886.html
    Orientuje się ktoś jaką moc one mają i gdzie podłącza się źródło sygnału?
    Czy moze wybrać coś z tego na tą jedną imprezę:
    http://allegro.pl/mega-promocja-wzmacniacz-nightline-600-wat-f-vat-i2286092489.html
    http://allegro.pl/wzmacniacz-spl-700-eq-rarytas-promocja-i2278931023.html
  • Poziom 28  
    Kolego, po pierwsze, to te kolumny są zrobione niestety bez sensu. Po drugie, moc kolumny podaje się (uczciwie)taką, jak moc zastosowanego w niej głośnika niskotonowego, więc w Twoim wypadku będzie to ok. 100W, a nie 150 (że głośnik wytrzyma więcej, to już inna sprawa...). Rozumiem, że ma to być jakieś nagłośnienie "imprezowe"?

Za 200 zł będzie raczej ciężko cokolwiek do takich zastosowań znaleźć. Zarówno sharp jak i te badziewne, kolorowe chińczyki z linków powyżej podanych- nie nadają się do tego.

Za ok. 250 zł może uda się "wyrwać" jakiegoś używanego elmuza 2 x 100-150W. I to byłby najrozsądniejszy wybór w Twoim wypadku. Wypadałoby jeszcze mieć chociaż najprostszy mikserek do wysterowania tej końcówki mocy, bo karta dźwiękowa nie zawsze daje na tyle mocny sygnał (podejrzewam, że źródłem sygnału będzie laptop?).

Jakbyś troszkę dorzucił, to bardzo sensowna opcja, z zapasem mocy na przyszłość i wbudowanym crosoverem:

ADS PA

I kolejne, warte obecnie zainteresowania wg mnie:

ADS MOS

Elmuz 2158

Mimo, że leciwy, można się zastanowić za umiarkowaną cenę. Trzeba by wymienić gniazda na wstępie, na bardziej "współczesne":

Dynacord
  • Użytkownik obserwowany
    Dokładnie tak jak pisze kolega wyżej. Szkoda, nawet na jedną noc, kupić coś co nie zagra i co może właśnie, jeszcze tej nocy odmówić posłuszeństwa. Sharp to mocne końce, ale budowane na kościach STK i nie nadają się do grania imprez - ich radiatory nie są przystosowane do oddawania takiej ilości ciepła, jaką oddają końcówki przy graniu na pełnej mocy.

Polecam to co wyżej - starsze ADS'y bądź ELMUZ'y. Nie pożałujesz. Pozdrawiam ;)
  • Poziom 8  
    Wiem, że takich rzeczy nie ma sensu kupować, kasa w błoto. Ale to tak na prawdę nie moje pieniądze i jest ich właśnie maksymalnie 200zł, więc proszę o propozycję o tej kwoty co będzie najlepsze, a nie o rady żeby lepiej odłożyć pieniędzy i kupić co innego. Może to być nawet jenorazowe urządzenie tylko żeby jedną noc dało radę te kolumny pociągnąć. Źródłem dźwięku będzie mixer.
  • Poziom 10  
    Z sharpami jest jeszcze tego typu problem że jak kupujesz używaną końcówkę na allegro to można się nadziać na chińczyka stk4241v i wtedy żywot końcówki nie będzie za długi. Taka końcówka na oryginalnym stku powinno pociągnąć bo deklarowaną moc taki stk Sanyo na wyjściu ma 2x120w ale tak jak kolega pisał wyżej bardzo nie lubi wysokich temperatur, a jej system chłodzenia nie jest za ciekawy także sam decydujesz czy masz jak temu zapewnić optymalną temperaturę pracy. U mnie taka końcówka ciągnie oryginalnie zaprojektowane kolumny z dwoma głośnikami westry 70 W-RMS / 120 W-Max 4ohm szeregowo podłączone plus tonsile gdm10/80/2 i na wysokim tonie gdwt 9/80/8(tonsile podmienione za westry o podobnych parametrach). Szału przy takim zestawie nie będzie ale całkowity chłam też nie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    To w takim razie dobierzcie wg koloru, czy na zasadzie, który napis bardziej Wam się podoba. Do kwoty dołóż jeszcze ok. 25 zł na gaśnicę proszkową, warto mieć w razie co pod ręką...

Skoro budżet jest ściśle ograniczony, chcecie kupić jednorazówkę, to nie widzę sensu dalej ciągnąć tematu, bo już w zasadzie macie z góry założone co kupicie, liczycie tylko na to, że na forum ktoś Was utwierdzi w przekonaniu, że to "dobry wybór"...

Jak jednak byś się jeszcze zastanawiał, że może warto, żeby to dłużej pograło, to jedyne, co obecnie znalazłem do 200 zł, to:

Elektronika

Z przesyłką wychodzi 235 zł, ale pogadaj z gościem, może uda się coś urwać, jakby coś, można kurierem taniej wysłać (za jakieś 25 zł, niewiele różnicy, ale zawsze coś, a rozumiem, że budżet bardzo się liczy).

Wtedy podłączasz dwie kolumny równolegle, na każdą masz "do dyspozycji" po 100 W, gracie co prawda mono. Ale sprzęt z serii takich, który jeszcze Was przeżyje...
  • Użytkownik obserwowany
    Znowu jak wyżej.

Jeżeli 200zł to wszystko ile macie, mając doświadczenie z kilkoma wyżej wymienionymi końcami, wybrał bym jednak sharp'a. Jednak tak jak ktoś napisał, jeżeli był serwisowany i ma wsadzoną podróbę STK'a która jest 1/2 tańsza od oryginału - jest to adekwatne do jego możliwości, gdyż ledwo wytrzymuje 1/2 mocy i strzela.

Przy oryginalnych kościach, osiągniecie moc 2x120W RMS dla 8R i nie polecam schodzić niżej tej impedancji. Bierzecie 2 wentylatory lub więcej, i obstawiacie nimi końcówkę aby ją chłodzili. Najlepiej tak aby jeden wdmuchiwał w nią powietrze, a drugi wyciągał. Po takich "modyfikacjach" oblecicie tą końcówką może jedną noc :D.

Miałem Sharp'a SX8800(HG) i po podobnych przeróbkach chłodzenia, grała dość długo... nie wytrzymała jednak ciągłego transportu i padła.
  • Poziom 12  
    Ja bym się bał brać takiego sharpa czy coś pokroju nightline na imprezę... Bo może przegra to 10h na pełnych obrotach a przy 11h padnie i nie wiadomo czemu ;) No i kwestia samego dźwięku - o ile z sharpa można troszkę basu wydusić to z takiego skytecka czy coś podobnego nie da się "za chiny ludowe" przynajmniej każda końcówka tego typu która słyszałem gadała od ok 100 hz dopiero :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Gdybyś rozważał propozycje z poprzedniego posta to mam na sprzedanie zadbaną Vermonę 1010 ;)