Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarko - zamrażarka BOSCH KAN60A40 nie działa zamrażarka

motor82 23 Kwi 2012 20:35 3321 4
  • #1 23 Kwi 2012 20:35
    motor82
    Poziom 7  

Witam.
    Chłodziarka działa ok.
    Jest jedynie problem z zamrażarką.
    Po włączeniu do prądu temperatura dochodzi do żądanej np. -22 i sprężarka się wyłącza. Do tego momentu wszystko działa ok.
    Jednak po otworzeniu zamrażarki włącza się natychmiastowo grzałka i zaczyna się od razu rozmrażać. Temp. idzie szybko w górę.
    W dodatku wentylator znajdujący się na górze zamrażarki nie załącza się w ogóle przez co na górze zamrażarki jest dużo cieplej niż na dole.
    Problem na pewno z elektroniką.
    Czy jedynym rozwiązaniem jest serwis i wymiany płyty sterującej?
    Każda pomoc mile widziana.
    Pozdrawiam.

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

Chciałem poprawić, gdyż podałem numer serii a nie nazwę modelu. Model to BOSCH KAN60A40

http://www.bosch-home.pl/KAN60A40.html

0 4
  • #2 08 Lip 2013 14:48
    gustaw_s
    Poziom 12  

witam
    i jak rozwiązałeś swój problem z KAN60a40? u mnie jest podobnie tyle że jedynie nie robi mi kostek lodu ! no i fakt u góry jest cieplej bo mi lody sie rozpuszczają :D.

0
  • #3 08 Lip 2013 15:36
    motor82
    Poziom 7  

Nie rozwiązałem mimo, iż minął ponad rok , jakoś żyjemy bez zamrażarki ;) Wciąż nie mogę się zebrać - najbliższy serwis 60km stąd nie zachęca mnie. Proszę o info jakby Tobie się udało.

0
  • #4 08 Lip 2013 21:07
    gustaw_s
    Poziom 12  

ja zauważyłem że u mnie chyba ta płyta ( co jest u góry ) cały sterownik nieźle się grzeje. któregoś wysunę lodówkę i zobaczę co tam na tej płycie się dzieje - na pewno napisze co i jak - jak znajdę przyczynę. mam nadzieje że to coś błahego.

0
  • #5 06 Mar 2014 10:26
    gustaw_s
    Poziom 12  

cześć i jak udało ci sie już rozwiązać problem z tym boschem?

0