Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Punto II 1.2 8v 2002r ciężko pali

flex3 23 Apr 2012 21:21 5017 5
 • #1
  flex3
  Level 11  
  Witam serdecznie,

  Od pewnego czasu jestem właścicielem samochodu jak w tytule. Zakupiłem go jako niesprawny. Posiadał zamontowaną instalację gazową która wpływała na wtryski paliwa ( działał tylko trzeci) po zdemontowaniu jej wszystkie wtryski zaczęły działać. Niestety problem nie ustał, bardzo ciężko odpala na benzynie kiedy to już się uda, trzeba trzymać pedał gazu aby nie zgasł, bardzo narywa silnikiem co spowodowało oberwanie poduszki. Razem z mechanikiem rozpoczęliśmy pracę od wymiany przewodów oraz świec na nowe. Następnie podmieniliśmy cewkę zapłonową do innego auta która okazała się sprawna. Kolejnym krokiem było sprawdzenie ciśnienia w cylindrach które było prawidłowe. Rozebraliśmy rozrząd który także był złożony prawidłowo i nieprzestawiony. Na próbę podmieniliśmy czujniki położenia wału do Seicento o tym samym modelu silnika co także nie wykazało uszkodzeń. Dzisiejszego dnia rozpięliśmy układ wydechowy aby sprawdzić katalizator czy czasem nie jest już zatkany. Podłączenie samochodu do komputera nie wykazało żadnych konkretnych błędów prócz tych po wymontowaniu niektórych czujników. Jedyne co mi pozostało to ściągnięcie głowicy i sprawdzenie zaworów czy nie są wypalone. Jak wiadomo rozwiązanie kosztowne, być może ktoś zasugeruje rozwiązanie problemu.
 • #2
  tzok
  Moderator of Cars
  Diagnostyka była robiona? Są jakieś błędy? Świeci się kontrolka awarii silnika? Do sprawdzenia kompresja, wtryskiwacze, ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej.
 • #3
  flex3
  Level 11  
  Jak pisałem wyżej było sprawdzane ciśnienie w cylindrach = sprężanie, wtryski działają, przed odłączeniem instalacji LPG tylko jeden działał.

  Jutro postaram się sprawdzić resztę.
 • #4
  grzechu40
  Level 21  
  Sprawdźcie szczelność układu dolotowego czasem serwo jest dziurawe, a czasem czujnik podciśnienia tzw MAP sensor.
 • #5
  andrend
  Level 26  
  Bloki pomiarowe prawdę powiedzą.
  Pozdrawiam
 • #6
  flex3
  Level 11  
  Dziękuję wszystkim za pomoc przy rozwiązywaniu problemu.

  Okazuje się że sterownik Gazu który rozłącza wtryski zgnił od wewnątrz i rozpiął 3 z 4. Po wyciągnięciu instalacji z auta wtryski zaczęły działać prawidłowo. Dodatkowo jakiś majster który starał się naprawić auto przed moim zakupem pozamieniał kolejność przewodów WN z cewki do świec, co także wpłynęło na poprawne działanie. Autko jeździ bez zarzutu.