Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BluRay, amplituner i głośniki 5.1

mwirkowski 23 Kwi 2012 21:46 1061 2
  • #1 23 Kwi 2012 21:46
    mwirkowski
    Poziom 2  

Witam

Posiadam oddtwarzacz BlueRay Samsung BD-D5500 i chę uzyskać dźwięk 5.1, czy można to uzyskać kupując amplituner np. Pioneer VSX520 i podłączając tymczasowo głośniki od PC Creative A520 (oczywiście z przejściówkami). Mam świadomość że lepiej użyć głośników dedykowanych do kina domowego, ale niestety budżet w tej chwili na to nie pozwala. Czy takim rozwiązaniemi uzyskam 5.1 i nie uszkodzę sprzętu?

0 2
  • #2 24 Kwi 2012 00:15
    tomybb
    Poziom 26  

Musisz sprawdzić impedancję głośników jak jest mniejsza niż wymaga tego wzmacniacz to może się uszkodzić , inna sprawa to to że moc tych głośniczków jest dużo mniejsza od mocy wzmacniacza więc tutaj również łatwo o uszkodzenie.

0
  • #3 24 Kwi 2012 20:28
    mwirkowski
    Poziom 2  

Nie mogę znaleźć jak jest impedancja tych głośniczków więc chyba lepiej odpuść ten pomysł. A jakiś inny pomysł jak pożenić ze sobą BlueRay i ten zestaw głośniczków? BlueRay nie ma wyjścia analag na 5.1, ma HDMI i optyczne ale głośniczki nie mają wejścia cyfrowego. Amplituner i normalny zestaw głośników to chyba najlepsze rozwiązanie, ale nie na mój budżet teraz. Chyba zostanie poczekać parę miesięcy i trochę odłożyć.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo