Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Znalezienie klocków hamulcowych do Punto I 1.6 90 ELX z ABS

walkmanowiec 23 Kwi 2012 21:55 1713 6
  • #1 23 Kwi 2012 21:55
    walkmanowiec
    Poziom 13  

Witam, jestem posiadaczem Punto mk1 z silnikiem 1.6 ELX 90 oraz systemem ABS. Były właściciel powiedział, że należy wymienić klocki hamulcowe, jednak niestety nie jestem w stanie ich zakupić "stacjonarnie". Pozostaje mi zakup przez internet, czy mógłby ktoś pomóc w doborze takich klocków? Prosiłbym o podsunięcie mi klocków lub jakich mam szukać, aby pasowały, pozdrawiam

0 6
  • Pomocny post
    #2 23 Kwi 2012 22:43
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Tam były stosowane dwa różne systemy hamulcowe ATE i TRW. Teraz pytanie do Ciebie, jaki system jest zastosowany w Twoim autku? Pytam, bo w zależności od tego systemu, możemy Ci pomóc i dobrać klocki. Jeśli nie wiesz, to zrób chociaż fotkę klocków (może wystarczy nawet "czytelne" zdjęcie całego zacisku hamulcowego (bez demontażu)... Chodzi mi o kształt klocka.

0
  • #3 23 Kwi 2012 22:46
    walkmanowiec
    Poziom 13  

Jutro popołudniem zrobię zdjęcia i wrzucę. Mógłby kolega napisać w jakich cenach są klocki ATE a w jakich TRW tak orientacyjnie abym wiedział na jakie koszta się przygotować?

0
  • Pomocny post
    #4 23 Kwi 2012 22:50
    zeimp
    Moderator na urlopie...

walkmanowiec napisał:
    jakich cenach są klocki ATE a w jakich TRW tak orientacyjnie

To są systemy hamulcowe (owszem klocki tych firm również są w sprzedaży) i do tych systemów jest wiele więcej producentów tychże klocków. Będzie foto - będzie odpowiedź :D Nie bawmy się we wróżki..!

0
  • #5 23 Kwi 2012 22:51
    walkmanowiec
    Poziom 13  

no dobrze, przepraszam, ale chciałem tylko wiedzieć czy stać mnie na wymianę, po co mam fatygować kolegę jeśli to przewyższy mój budżet. Pozdrawiam

0
  • #6 24 Kwi 2012 19:39
    walkmanowiec
    Poziom 13  

Oto zdjęcia po zdjęciu koła, mam nadzieję, że pomogą w identyfikacji klocków, i że mogę liczyć na pomoc w ich doborze:

0
  • Pomocny post
    #7 24 Kwi 2012 23:00
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Tam zastosowano klocki hamulcowe np.(wpisz w google):
    -LPR 05P094
    -JURID 571309D
    -C1F039ABE
    -4MAX 5201-10-0145
    http://najczesci.pl/czesci/product/930555
    Coś sobie wybierzesz dla siebie tak jakościowo, jak i cenowo ;)

0