Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Simens - energooszczędnie znaczy długie zmywanie ?

cykad 23 Kwi 2012 22:07 2031 8
  • #1 23 Kwi 2012 22:07
    cykad
    Poziom 9  

W niszczarce Simensa SE63E330EU tak naprawdę są tylko dwa programy zmywania; dłuższy w 65 st i krótszy w 50st. Ten krótszy trwa ponad 2godziny. Dzisiaj rozmawiałem z serwisem centralnym simensa, mówi że jak zmywarka jest energooszczędna to zmywanie musi tak długo trwać. Podobno zmywarka ma czujniki
    zmętnienia wody i wagi wsadu, sama na tej podstawie dobiera czas.
    A ten długi czas zmywania tak wkurza moją żonę że już chce zmywarkę wymieniać.
    Czy jest jakaś możliwość skrócenia tego czasu ? Nie wiem, przeprogramować sterownik, oszukać czujniki itp. ?
    No bo faktycznie jak chce się przepłukać szklanki czy talerzyki do ciasta to trzeba aż dwóch godzin ?

• #2 23 Kwi 2012 23:18
    movzx
    Poziom 39  

cykad napisał:
    No bo faktycznie jak chce się przepłukać szklanki czy talerzyki do ciasta to trzeba aż dwóch godzin ?
    To trzeba było kupić zmywarkę która ma więcej niż 2 programy.
    To tak jakbyś wybrał Pandę i dziwił się że nie ma 5s do setki. Poza tym serwis ma rację:
    cykad napisał:
    jak zmywarka jest energooszczędna to zmywanie musi tak długo trwać.
    Takie wariactwo zapanowało (czy też moda) że wszystko musi być energooszczędne. Więc trzeba obniżyć temperaturę. A jak chcesz umyć gary w temperaturze 45 stopni zamiast w 65 to trzeba je dłużej moczyć. Proste? Proste.

• #3 24 Kwi 2012 00:09
    cykad
    Poziom 9  

W tym czasie to była jedna z droższych zmywarek. Ale fakt, nie pomyślałem że w temperaturze wyższej (65st) program zmywania może być krótszy.
    Sprawdzę. Żona utrzymuje że zaraz po zakupie program zmywania krócej trwał.

• #4 25 Kwi 2012 13:34
    egon42
    Poziom 36  

Do tego energooszczędność oznacza też mniej wody bo wtedy mniej energii do podgrzania tej wody a jak mniej wody to trzeba dłużej myć.

• #5 27 Kwi 2012 19:11
    romanb777
    Poziom 11  

Witam!
    W naszej rodzinie mamy kilka zmywarek w kilku domach. 5 letni bosch zmywa około 140 minut na 65stopni.
    Moje nowe Miele zmywa około 2 godzin (mam model bez wyświetlacza a czasu nigdy do minuty nie liczyłem)
    Ostatnio w rodzinie pojawiła się zmywarka Bosch rocznik 1988 - odkupiona za przysłowiowy grosz - i ona zmywa nie dość że tak dokładnie jak Miele - to również z energooszczędnością nie jest tragicznie. Logicznym jest iż Miele jest bardziej energooszczędna bo z tą firmą nic się nie równa - ale 3000 PLN to nie 100PLN :)

Ponieważ ja za wodę nie płacę - to może jej zmywarka zużywać nawet 1000 litrów na cykl. Jednakże zgodzę się z przedmówcą że ważne jest aby ta podgrzewana woda była w możliwie małej ilości bo to zużywa najwięcej prądu.

Długie zmywanie nie ma nic wspólnego z energooszczędnością - a jedynie z czystością naczyć. Nie narzekałbym więc na to.
    pozdrawiam
    Roman

• #6 27 Kwi 2012 22:39
    movzx
    Poziom 39  

romanb777 napisał:
    Długie zmywanie nie ma nic wspólnego z energooszczędnością - a jedynie z czystością naczyć.
    Mógłbyś rozwinąć tą myśl? Bo nic a nic nie zrozumiałem...

• #7 03 Maj 2012 22:21
    cykad
    Poziom 9  

Sprawdziłem; w temperaturze 55st. zmywanie trwało 150 min. a w temperaturze 65st. 135min. Sorry, ale ja nie widzę energooszczędnego sensu zmywarki która ma tylko dwa programy różniące się 15 minutami zmywania. Jaki sens ma zmywanie filiżanek czy talerzyków do ciasta przez ponad dwie godziny ? Rozmawiałem ze znajomymi, na typowe świeże zmywanie poobiednie dają program 30 min. (jak dłużej poleżą w zmywarce naczynia wtedy program trochę dłuższy). Z chęcią zamieniłbym jeden tych dwóch długich programów na jedn krótszy. Można przeprogramować sterownik ? , albo dać jakiś inny ?

• #8 03 Maj 2012 23:06
    movzx
    Poziom 39  

cykad napisał:
    Sorry, ale ja nie widzę energooszczędnego sensu zmywarki która ma tylko dwa programy różniące się 15 minutami zmywania.
    Ten 65 stopni jest w stanie domyć bardziej zabrudzone naczynia, więc pomimo wyższej temperatury jest prawie tak samo długi.
    cykad napisał:
    Jaki sens ma zmywanie filiżanek czy talerzyków do ciasta przez ponad dwie godziny ?
    Kogo pytasz o sens? Zapytaj unijnych ekooszołomów którzy dowodzą że wszystko musi być A++ bo inaczej wszyscy zginiemy. Stare zmywarki myły godzinę-półtorej, ale były niepoprawne energetycznie.
    cykad napisał:
    na typowe świeże zmywanie poobiednie dają program 30 min.
    Ten Bosch-owski program 30 minut jest bardzo dobry, ale niestety, na twoje pytanie
    cykad napisał:
    zamieniłbym jeden tych dwóch długich programów na jedn krótszy. Można przeprogramować sterownik ?
    odpowiedź jest raczej negatywna.

• #9 16 Maj 2014 17:34
    cykad
    Poziom 9  

Chyba nic więcej nie wniesie się do tego tematu, sądzę że można go zamknąć.
    Jedyny sposób to wymiana zmywarki.
    A popsuje się prędzej czy póżniej.
    Tylko wtedy przed zakupem nowej dokładnie zapoznam się już z programami zmywarki

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME