Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C4 GP 1.6HDi MCP - Błąd zasilania kalkulatora skrzyni biegów

mati_ciupa 23 Apr 2012 22:12 9081 1
IGE-XAO
    mati_ciupa
    Level 9  
    Witam,
    Mam stały błąd "Depollution system faulty" i ciągle palącą się sygnalizację błędu silnika (od momentu niedawnego zakupu). Aby dowiedzieć się "co boli" odwiedziłem diagnostę. Po przejrzeniu błędów stwierdził, że problem jest z "zasilaniem stałym skrzyni biegów - brakiem, obniżonym lub okresowo ginącym +" (pomimo tego, że skrzynia jako taka działa poprawnie). Dodam, że w trakcie próby przeprowadzenia diagnostyki globalnej (Lexia 3) program diagnostyczny przy drugiej próbie "zawiesił" się na sprawdzaniu stanu układu skrzyni biegów. Zdjęcie i podpięcie klemy pomogło. Po ponownym połączeniu się i wykasowaniu błędów problem ustał ale tylko na kilka uruchomień silnika i niestety pojawiał się ponownie. Tak samo lub bardzo podobnie brzmiący błąd - nie pamiętam dokładnie co było napisane - był w zakładce błędów od wyświetlacza deski.. Bezpieczniki w komputerze (skrzynka w lewym rogu pod maską) zostały sprawdzone i są całe. Pada podejrzenie na brak odpowiedniego styku przewodu(ów) zasilających sterownik skrzyni. Czy w związku z tym ktoś z Was posiada (i mógłby podesłać) schemat elektryczny zasilania w C4 GP 2007 1.6 HDi dla MCP lub inne pomocne materiały? Chciałbym zerknąć na połączenia i poszukać potencjalnej przyczyny... A może ktoś ma inne spostrzeżenia/ doświadczenia/ wiedzę w tego typu problemie i by mnie pokierował co można jeszcze sprawdzić/ zdiagnozować aby zlikwidować na stałe ten błąd?
    Pozdrawiam,
    Darek
  • IGE-XAO
    JaKotlinka
    Level 14  
    Mam podobny problem z C4 Grand z 2008 . nie świecą światła cofania. We wtyczce tych świateł nie ma napięcia. Sprawdzałem bezpieczniki pod deską rozdzielcza i w komorze silnika-bez rezultatu.Może podpowiedz.