Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konwerter video na rgb - szukam schematu

Muki22 23 Apr 2012 23:19 3385 5
    Muki22
    Level 11  
    Witam!
    Szukam schematu konwertera złożonego sygnału video (composite,video rca) na rgb (r,g,b,syn,masa rgb) pracujący w trybie ntsc, najlepiej na 12v. Chce wykorzystać lcd od nawigacji ncdr2011 montowanych w oplach do podłączenia kamerki.
    Piotr Ziemowit
    Level 13  
    Witam.

Trochę siedziałem nad tym problemem. W tych ncdr samo podłączenie RGB nie wystarczy, są tam inne sygnały synchronizacji. Ten monitorek zawiera cały komputer pokładowy, diagnostyke itp. Dodatkowo musi być sparowany z kompem silnika (bez tego chodzi ale pokazuje co jakis czas napis SAVE..). Gdzieś na necie widziałem jak gość uruchomił na tym telewizje, ale gdzie to widziałem .... nie pamiętam.
    Coś mi pamięć podpowiada, że sam sygnał RGB w tym był TTL, do tego jeszcze musisz aktywować tryb wyświetlania z sygnału nawigacji, też niestety szyna cyfrowa. Normalnie taki dekoder można zrobić z kości dekodera koloru montowanych w telewizorach, w przypadku sygnałów cyfrowych - scaler, taki jak w TV LCD ale w tych ustrojstwach nie jest to takie proste.

Pozdrawiam.
    Muki22
    Level 11  
    Cały ten interes żeby to wyświetlić na tym wyświetlaczu już ogarnołem. Podłanczałem odtwarzacz dvd, z wyjścia skart brałem sygnały rgb,ich masy i synchronizacje, wszystko działa. Ale chciałbym wyświetlić sygnał z kamerki cofania na tym wyświetlaczu i ewentulnie obraz z telefonu przez wyjście tv. Wiem ze w grupie samochodów vw można dokupić adapter multimedialny do nawigacji mfd2 i rns2, który właśnie rozdziela sygnał composite na rgb. Koszt około 300 zł. Szukam czegoś tańszego.
    Piotr Ziemowit
    Level 13  
    A możesz dać foto tego monitorka, ewentualnie opis szyny danych. Masz chyba inny model od tego z którym miałem do czynienia. Mój ncdr był z Omegi.
    Muki22
    Level 11  
    Tak dokładnie jest to NCDR 2011 z omegi.
    Piotr Ziemowit
    Level 13  
    Więc jak masz po analogu, to zostaje Ci tylko zminiaturyzować tor od tv, wygenerować musisz tylko sygnał synchronizacji h i chyba tez SC. Lub wykorzystać jakiś scalaczek, np: MC44011 jest to procesorek sygnału, akurat w twoim przypadku potrzeba kilku elementów zewnętrznych no i zrobić sterowanie z jakiegoś atmela, bo szynę procek ma na I2C. Ale skoro jest dostępny gotowy układ za 300 zeta, to nie warto się w to bawić. Nic innego nie wymyślisz za dużo zabawy.

Pozdrawiam.