Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silnik do łodzi TAMD41A kłopot z odpaleniem - brak schematu elektr.

Pinecha 24 Apr 2012 07:27 2303 6
Relpol
    Pinecha
    Level 13  
    Witam
    W łodzi mam zainstalowany silnik Volvo Penta TAMD41 A. Mam kłopoty z uruchomieniem . Nie dysponuję schematem elektrycznym. Na zawór elektromagnetyczny pompy wtryskowej musiałem podać dodatkowo napięcie z akumulatora bo w momencie zapalania nie pojawiało się. W układzie jest kilka przekaźników o dużym prądzie / podgrzewanie świec , rozrusznik / Sterowane są one z pulpitu. Podejrzewam , że pompa wtryskowa może być zapowietrzona - jak ja odpowietrzyć?
  • Relpol
    Pinecha
    Level 13  
    Witam
    Dziękuję za odpowiedź . Linki te też znalazłem.
    Dzisiaj posiedziałem parę godzin i udało mi się odpalić. W tym silniku a raczej pompie wyłącza się dopływ paliwa podając na zawór 12 v. Bez napięcia silnik pracuje. Zawór ten był zatarty i dlatego nie mogłem się zorientować jak działa.
    Teraz silnik gaszę podając napięcie na zawór / jest taka pozycja w stacyjce
    Brakuje mi nadal schematu z wszystkimi czujnikami i przekaźnikami zainstalowanymi w silniku oraz sterowanie przekładni ZET - pompa hydrauliczna i siłownik
    Pozdrawiam
    Pinecha
    Level 13  
    Witam
    Silnik pracuje . Mam jeszcze pytanie -w jakim zakresie powinno być ciśnienie oleju?
    Poszukuję do tego modelu rozrusznik - na czas uruchomienia pożyczyłem od znajomego. Może pasuje od ciężarówki
    Pozdrawiam
    marwosz111
    Level 1  
    Witam
    kolego mam taki sam silnik caly sezon zeszly spisywal sie wspaniale i bardzo ekonomiczny robilem w nim remont i troszke go poznalem jak bedziesz mial problem to pisz marwosz1(malpa)go2.pl pozdrawiam
    Pinecha
    Level 13  
    Witam
    Mam kilka pytań dot. tego silnika :
    1. zakres ciśnień oleju w trakcie pracy silnika.
    2. ile zużywa oleju napędowego na godzinę .
    3. jakiej łodzi jest zamontowany
    Poszukuję wtrysku do tego silnika
    Pozdrawiam