Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlacz Nokia 3410 nie działa jak powinien

slawek55 24 Kwi 2012 09:05 1258 2
  • #1 24 Kwi 2012 09:05
    slawek55
    Poziom 23  

Cześć.
    Dostałem w swoje ręce wyświetlacz LCD od telefonu Nokia 3410. Zainteresował mnie on ze względu na większą rozdzielczość.
    Posiada on 8 wyprowadzeń łatwych do przylutowania i podobno steruje się nim tak samo jak zwykłym 3310 tyle że z większą rozdzielczością.

Ale coś jest nie do końca tak i nie wiem co. Jedyne co wyświetlacz mi pokazuje to kratkę z pikseli coś jakby śmieci. Wysłanie danych w postaci 0x00 mających wyczyścić LCD nic nie pomaga. próbowałem innych wartości i robił się czysty po wysłaniu do niego 0x11, co wydaje mi się dziwne. Nie reaguje na żadne komendy zwiększanie czy zmieszanie ilości wysyłanych danych nie przekłada się na ilość wypełnionego ekranu.
    Zastanawiałem ie czy tam faktycznie jest kontroler zgodny z 3310 ale nie wiem tak na prawdę ani jak sprawdzić jaki układ nim steruje ani czy faktycznie jest ten podobny do 3310.
    Po wymianie LCD na taki z 3310 wszystkie komendy i funckcje działają prawidłowo więc oprogramowanie sterujące jest jak najbardziej poprawne. Połączenie też wielokrotnie sprawdzone. Więc albo ten LCD od 3410 ma rzeczywiście inny rozkład wyprowadzeń albo ja nie wiem co jest grane.

Możecie mi coś poradzić bo nie wiem co jest z nim?

0 2
  • #3 24 Kwi 2012 09:27
    slawek55
    Poziom 23  

Z tego co tam doczytałem to powinien choć obraz przesunięty się pojawić a nie krzaki.

0