Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peueot 307 auto szarpie przy ruszaniu jak się rozgrzeje

24 Kwi 2012 09:06 4141 6
  • Poziom 8  
    Mam problem ze swoim Peugeocie 307 / rocznik 2002 /. Jak silnik zimny to wszystko jest OK, ale jak się rozgrzeje to w momencie ruszania szarpie autem i nie można płynnie ruszyć - wydaje mi się że nie jest to wina silnika, gdyż silnik nie gaśnie - normalnie pracuje. W momencie gdy w trakcie ruszania zwiększam obroty to szarpanie autem znika, no ale ruszam z '' piskiem opon'' Co to może być? Może ktoś spotkał się z takim problemem?
  • Poziom 9  
    Mam identyczny problem tylko samochod inny, Seat Alhambra TDI 1.9, 1998. Przy zimnym silniku rusza bez problemu. Moge bardzo wolno puszczac sprzeglo i samochod rusza bez szarpania. Po dluzszej jezdzie, okolo 1-2 godzin na autostradzie, kiedy stane w korku, nie moge normaplne ruszyc. Musze dodac duzo gazu, obroty powyzej 2200 / min i wtedy duzo mniej szarpie.
    Znajomy sugeruje, ze to pochodzi od sprzegla. Jesli silnik i podzespoly sie nagrzeja to docisk na sprzegle zmienia swoje wlasciwosci.
    Jakies inne sugestie?
  • Poziom 10  
    a ja w mojej Skodzie Octavii I 1999 1,9 TDI AHF 110HP mam podobnie tylko na zimnym silniku i w zimne dni - tzn. latem ruszanie jest płynne niezależnie od temperatury silnika i dynamiki ruszania, a im bliżej zimy i bardziej chłodno na zewnątrz, to po nocnym postoju przy ruszaniu z jedynki trzepie buda jak nie wiem co. Ja silnik jest zagrzany - to może jest ciut mniejsze szarpanie, ale mimo wszystko i tak występuje. Co ciekawe przy ruszaniu z dwójki nie ma żadnego szarpania. aha - może to jest istotne - ostatnio mam problemy ze miana biegów szczególnie z włożeniem 3-ki i 4ki no i może ciut z 5-tką tez.
    Czy to zatem wina jakiegoś czujnika sterującego parametrami przy ruszaniu. może to jakiś od temperatury, albo od prędkości ?? A może to wina skrzyni biegów? Bo chyba raczej nie koło dwumasowe skoro latem usterki te znikają a pojawiają się jesienią i zima.
  • Moderator Samochody
  • Poziom 39  
    Miałem identycznie w Polonezie - sprzęgło do wymiany (u mnie pękły dwa listki).
  • Poziom 10  
    Ale tarcze sprzęgłową z dociskiem i łożyskiem oporowym wymieniałem nie dalej jak 20000 km temu - włożyłem SACHSA komplet.
  • Poziom 8  
    Wymieniłem tarszę sprzęgła oraz łożysko dociskowe i wszystko wróciło do normy.