Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

asus x52j brak wskaznika ładującego baterie

nunns88 24 Kwi 2012 09:07 1942 2
  • #1 24 Kwi 2012 09:07
    nunns88
    Poziom 2  

Witam, dzisiaj spotkałem się z 1 nietypową jak dla mnie awarią w Asus x52j.
    Otóż, mam ten model od roku i wszystko grało bez zarzutu, pracuję na nim prawie codziennie. Od wczoraj mam problem z baterią lub zasilaczem, ale podejrzewam, że to wina zasilacza. Od miesiąca wejście na kabel zasilający trochę mi się "poluzowało". Czasami, jak mam źle ułożony kabel, to mi miga info, że ładuje się bateria lub nie i tak w koło, dopóki nie położę laptopa na stabilnym podłożu, ale przyzwyczaiłem się do tego.
    Problem mam inny, teraz mi nie pokazuje stanu ładowania baterii. Mimo, że mam podpięty zasilacz, to mi wyskakuje ikonka z pustą baterią, czerwonym X i kablem, co najlepsze - pokazuje, że bateria jest naładowana i laptop mi chodzi.
    Jeśli odłączę zasilanie, to wyskakuje mi pełna bateria z małym krzyżykiem i notką "rozważ wymianę baterii". Kombinowałem na wiele rożnych sposobów, odłączałem, podłączałem zasilacz, rozładowywałem baterie i na nowo ładowałem, i nic - ten sam efekt.
    Później wyciągałem baterię i chciałem włączyć przez sam podłączony zasilacz.
    I bez baterii załadowało się tylko to czołówki reklamy Windows 7 i laptop się rozłączał. Włożyłem baterię i na niej chodził laptop, tylko się szybko rozładowywała, muszę teraz pracować na podpiętym zasilaczu i baterii.
    Przesyłam wam screeny jak to wygląda, chciałem się poradzić.
    Nie ukrywam, że też mogło mi się zjebać gniazdo.
    Mam laptopa na gwarancji, ale nie mogę sobie pozwolić na to, żeby mi zabrali laptopa do serwisu. Kupiłem go w Euro AGD, ale mi kazali wysłać go do serwisu, który znajduje się w Szczecinie, a nie mogę sobie teraz na to pozwolić, bo mi laptop jest potrzebny do pracy na codzień. I co tym fantem zrobić?

Oto screeny:
    https://obrazki.elektroda.pl/9257864800_1335251114.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/9367470800_1335251115.jpg

0 2
  • #3 24 Kwi 2012 10:24
    nunns88
    Poziom 2  

chyba będę tak musiał zrobić ,mieszkam tym czasowo w Opolu mam 2 opcje albo do Wrocławia jechać lub do Katowic.

0