Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra G Z16XEP - wypadanie zapłonów

24 Apr 2012 10:09 17193 13
  • Level 9  
    Witam!
    Od jakiegoś czasu borykam się z pewnym problemem. Silnik, po nagrzaniu, zaczyna szarpać przy utrzymywaniu stałych obrotów (między 1900 - 2500). Gdy trzymam stałą prędkość ponad tą wartość obrotów (lub poniżej), szarpania nie ma bądź jest tak małe, że nie wyczuwalne. Ostatnio dodatkowo pojawiło się też lekkie szarpanie (sporadycznie) przy dodawaniu gazu. Ponadto od 2 tygodni świeci się kontrolka CHECK ENGINE, sygnalizująca błędy P300, P301, P302, P303, P304 - wypadanie zapłonów na wszystkich 4 cylindrach. Ostatnio wymieniałem świece (NGK) i rozrząd. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy i jak się zabrać w ogóle do tego? Dzięki z góry i pozdrawiam.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Cewka i jej okablowanie do sprawdzenia.

• Level 34  
    jest LPG? jak tak to mogły gniazda posiadać.
  • User removed account  
  • Level 9  
    Samochód nie ma instalacji gazowej. Co masz konkretnie na myśli pisząc o sprawdzeniu kondycji mechanicznej silnika? Niedawno mechanik coś tam przy nim grzebał, sprawdzał jakąś uszczelkę i coś jeszcze i stwierdził, że tylko jazda z podpiętym kompem jest w stanie wskazać co jest nie tak:/
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Wczoraj, robiłem takie wypadanie zapłonów, też zero błędów, poza wypadaniem, pierwsze co to wtryski, kości, itd. Nic nie dało, wkurzony podmieniłem cewkę i świece. Byki zginęły, silnik chodzi jak zegarek. Założyłem ponownie stare świece i nową cewkę i jest ok. Też byłem zdziwiony, że nie było standardowych błędów "towarzyszących".
  • Level 35  
    Po wyeliminowaniu problemu z WN ciśnienie paliwa bym w tym przypadku sprawdził...
    Jak by były problemy z zaworami to na wolnych przede wszystkim by były odczuwalne.
  • Level 9  
    Witam ponownie! Pomocy...Męczę się z tym problemem już zdecydowanie za długo. Wymieniałem cewki, świece, czyszczony był EGR, naprawiany (regenerowany) sterownik silnika...i dalej to samo. Jeździć się da, ale czasem nadal rwie przy stałej prędkości i czasem lekko zamula przy przyspieszaniu. Ponadto nadal co jakiś czas wywala błędy o wypadaniu zapłonów na cylindrach (P0300, P0301, P0302, P0303, P0304). Raz też pojawił się błąd P0170 (coś z mieszanką), ale zniknął razem z innymi po skasowaniu. Inna sprawa, kilkukrotnie miałem sytuację, że przy nagrzanym silniku podczas przyspieszania samochod wpadał w dziwne wibracje, a przy prędkości powyżej 50km/h migała kontrolka CHECK ENGINE. Przestawała migać od razu po puszczeniu gazu. Zdarzyło się to chyba ze 3 razy i na razie powtórki z rozrywki nie było. Jakieś pomysły? Załamuje mnie ten samochód już po prostu...
  • Level 9  
    Naprawdę nikt nic nie wymyśli...?
  • Level 28  
    Wypadanie zapłonu może być też spowodowane wadliwym działaniem wtryskiwaczy a że usterka pojawia się na wszystkich cylindrach to może warto by sprawdzić ciśnienie paliwa na listwie?
  • Level 17  
    witam przeranbiale juz taki przypadek meczylem auto chyba z miesiąc podmienialem cawki świece itd .Ten blad z mieszanka to zapewne spalanie ze zbyt mala ilością paliwa czy jakoś tak to lecialo skonczylo się remontem glowicy i wymianą pierścieni
  • Level 1  
    I jak kolego udało Ci się ustalić przyczynę? Mam taki sam problem i też się męczę już długo. Plisssssss
  • Level 16  
    Miałem podobny problem z wypadaniem zapłonu tyle, że w siilniku Z16SE (8 - zaworowy). Zaświecił się check, migał przy dodawaniu gazu, auto pracowało na trzech cylindrach. Problemem okazały się popychacze hydrauliczne. Do wymiany poszły one, dźwigienki zaworowe i wałek rozrządu bo trochę już był wytarty. Silnik przed naprawą klekotał jak diesel. Od początku jak kupiłem tak klekotał, później się to nasilało aż w końcu zaczął wypadać zapłon. Po wymianie silnik lepiej pracuje.
  • Level 12  
    W tym silniku zastosowane są szklanki do regulacji luzu zaworowego.Zdemontuj pokrywę zaworów i sprawdż luzy zaworowe.