Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP L7780 - nie widzi głowicy drukującej.

MarekR_KR 24 Apr 2012 13:08 3638 1
    MarekR_KR
    Level 1  
    A konkretnie wyświetla komunikat "problem z głowicą drukującą - wystąpił następujący problem z głowicą drukującą:purpurowy/błękitny"
    Ta drukarka ma 4 wkłady z tuszem - YCMB -i dwie głowice drukujące YB i MC.
    Zaczęły się problemy z wydrukami - poziome linie, charakterystyczne raczej dla wadliwie działającej głowicy - początkowo głównie na czarnym, więc na pierwszy ogień poszła głowica czarno/żółta. ( w międzyczasie rozebrałem i wyczyściłem drukarke bo karetka zapaćkana była tuszem, to drukarka z 2007 roku. Złożyłem, podłączyłem, działa) Wymieniłem głowicę, z menu wybrałem "wyrównanie głowic"... i wydruk gorszy niż na starej. Dałem więc "wyczyść głowice" zgodnie z sugestią wydrukowaną po wyrównaniu - i w trakcie czyszczenia raz, drugi wystąpił błąd "czyszczenie nie powiodło się", a potem komunikat "problem z głowicą drukującą" i drukarka zablokowana.
    Włożyłem starą głowice.. i zarówno czyszczenie, jak i wyrównanie działa, uznałem więc że z nową coś nie skoro na starej dziala tak i oddałem do reklamacji (niestety wciąż czekam, do 2 tyg..:( ). Ale wydruki po kilkudziesięciu wydrukach coraz gorsze, aż nie nadające się do niczeko - wariuje purpurowa - więc parę dni potem nabyłem głowicę MC. Włożyłem ją, dałem wydruk "strona jakości druku" - zauważalna poprawa ale jeszcze nie idealnie. Więc oczywiście wyrównanie i czyszczenie... i na czyszczeniu problem. Najpierw wywala error: "Code0022 - wyłącz i włącz zasilanie" - no więc ok, ale po tym przy self tescie wywala komunikat: problem z głowicą drukującą - MC". Wkładam starą - działa, choć paskudnie drukuje. Wkładam nową - problem. Przecież niemożliwe żeby każda nowa była walnięta, jedna to może, ale dwie?
    Z czynności które dokonałem przed napisaniem tutaj:
    1. Sprawdziłem czy mam najnowszy firmware (jest, z.. 2008 roku)
    2. Przeczyściłem styki na głowicach i w karetce.
    3. Zrobiłem hardware reset drukarki
    4. Zrobiłem mały research w internecie, ale poza tym że przekonałem się iż nie tylko ja miałem ten problem po wymianie głowic, nie znalazłem sensownego rozwiązania (oczywiscie HP ma rozwiązanie, wysłać im drukarkę a oni w zamian przyślą inną, za chore pieniądze)

Co jeszcze moge tutaj zrobić?

Dodano po 1 [godziny] 23 [minuty]:

Udało mi się skonsultować z kimś z HP (cud, zazwyczaj na dzień dobry proponują naprawę przez wymiane), problemu nie rozwiązaliśmy bo została mi jeszcze opcja sprawdzić głowice gdy włożone będą jednocześnie obie nowe, ale być może komuś przydadzą się kody serwisowe do tego urządzenia
    pierwszy: wciskamy jednocześnie # i *, a gdy na wyświetlaczu pojawi się komunikat o "special code" wcisnąć po kolei 1,2 i3. Dostajemy dostęp do pierwszego menu serwisowego. Niestety "nozzle test" nie dało się u mnie wykonać

drugi - po wciśnięciu # i * wpisać 329, i pojawia się kolejne menu serwisowe.

Nie wiem czy uda mi się rozwiązać problem, niemniej jednak może te informacje komuś się przydadzą -czyszczenie z tego poziomu ma być ponoć o wiele bardziej zaawansowane

Aha, i hard reset wraz z czyszczeniem pamięci, dat itp: odłączamy zasilanie, wcisnąć # i 6 i trzymając wciśnięte włączyć zasilanie.
    grzdyk
    Level 8  
    Głowice HP 88 (MC C9382A i KY C9381A) często się zapowietrzają- pełna sprawna waży 63g, gdy ma poniżej 50g może pokazywać uszkodzenie.
    I wtedy przy włączonej drukarce wyjmuję głowice, wyłączam drukarkę, czekam 20sek, włączam bez głowic i po uruchomieniu znowu wkładam. Jeśli to nie zadziała to
    czasami pomaga kilkukrotne (aż do skutku) włączenie i wyłączenie drukarki bez wyjmowania nowo zainstalowanych głowic. Jak to nie pomoże to idę na piwo :)

Dodano po 12 [minuty]:

oczywiście gdy jest zapowietrzona trzeba ją rozebrać uważając aby nie pogubić malutkich kuleczek zaworków i dopełnić atramentem. Zajmuje to kilka minut.