Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o pomoc w wyborze kotła

Marek.Koli 24 Kwi 2012 12:33 4303 16
  • #1 24 Kwi 2012 12:33
    Marek.Koli
    Poziom 2  

Witam serdecznie.

Wiem, że temat jest już oklepany, ale i ja stanąłem przed koniecznością wyboru kotła gazowego. Po przeczytaniu wszystkiego, co było do przeczytania zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze odpowiedniego modelu.

Mieszkam w kamienicy, piętro drugie (z czterech) powierzchnia: 80 m2, wysokość: 320 cm., grube mury, brak izolacji termicznej ścian, okna: nowe, drewniane lub plastikowe.

Interesuje mnie kocioł wiszący, kondensacyjny, dwufunkcyjny, z zamkniętą komorą spalania i najlepiej z zasobnikiem na wodę. Bardzo zależy mi też, żeby był maksymalnie cichy.

Póki co mieszkam tylko z żoną, jednak powiedzmy, że ilość mieszkańców to 5 osób. Taką ilość musi kocioł obsłużyć. Moc kotła musi być wystarczająca, żeby nie było żadnych problemów z dostępem do bierzącej ciepłej wody, które to problemy występują ponoć w przypadku kotłów kondensacyjnych o zbyt małej mocy.

Z obserwacji poczynionych na forach internetowych mam wrażenie, że w moich parametrach internauci proponują kotły Isotwin H-MOD, Junkersy oraz kotły Saunier Duval z technologią ELGA. Jednak nie mam ani wielkiego pojęcia o temacie, ani też sztywnych wymogów co do marki (wtedy bym nie zadawał pytania). Chodzi mi tylko o markę, w której stosunek cena / jakość jest w miarę optymalny, w której nie ma problemu z dostępnością i ceną serwisu oraz w miarę nieawaryjną.

Bardzo proszę o pomoc w wyborze modelu i jego mocy oraz o inne porady związane z planowanym przeze mnie zakupem.

Za wszelkie porady i sugestie z góry uprzejmie dziękuję.

Pozdrawiam.

Marek.

0 16
  • #2 24 Kwi 2012 18:49
    szymonjasiu
    Poziom 19  

Witam

Moja propozycja to Termet.
    Model Ecocondens Integra z wbudowanym zasobnikiem 45 l o mocy 25 kW.
    Kupisz go w dobrej cenie na początku maja.

Pozdrawiam

0
  • #4 06 Maj 2012 16:56
    mebelki_dzieciece
    Poziom 10  

Marek.Koli napisał:

Za wszelkie porady i sugestie z góry uprzejmie dziękuję.

Pozdrawiam.

Marek.

Kocioł kondensacyjny = przystosowanie szachtu kominowego do kondensatu = koszty rosną.

Instalacja modernizowana wymaga przeglądu czy aby czasem nie wymaga doinwestowania w głowice, nowe grzejniki itp.

Zasobnik 150 L powinien obsłużyć w minimalnym stopniu taką ilość osób.

Kocioł max 12-14 kW. Modulacja palnika lepsza/większa = większe oszczędności.

Marka kotła ?? Niezawodny, sprawdzony na rynku, z dobrą opinią klientów, z dobrym serwisantem w Twoje okolicy. Czyli najlepiej marki... :D sam sobie odpowiedz.

0
  • #7 10 Maj 2012 20:34
    kowal001
    Użytkownik obserwowany

Marek.Koli napisał:
    Witam serdecznie. Wiem, że temat jest już oklepany, ale i ja stanąłem przed koniecznością wyboru kotła gazowego. ...Bardzo proszę o pomoc w wyborze modelu i jego mocy oraz o inne porady związane z planowanym przeze mnie zakupem. Za wszelkie porady i sugestie z góry uprzejmie dziękuję.
    Pozdrawiam. Marek.

Zamiast czytać "opinie i doradzanie" ludzi z konkurencyjnych firm wypisujących własne dywagacje nie koniecznie na temat, odwiedź najbliższego partnera handlowego Buderus lub Viessmann. Przedstaw im swoje oczekiwania, przedstawią kosztorys i odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania dotyczące serwisu i kosztów eksploatacji markowej kotłowni. Byle kto nie zostaje partnerem handlowym Buderusa czy Viessmanna. W skrócie (dotyczy to wszystkich marek): nie istnieje tani i dobry kociołek, są to dwa różne produkty. Wyjątek stanowią kotłownie kupowane w hurtowniach instalacyjnych, tam chodzi tylko o sprzedaż, a gwóźdź do trumny dobija serwis, który zawsze wyjdzie na swoje :)

0
  • #8 10 Maj 2012 22:42
    mirrzo

Moderator na urlopie...

kowal001 napisał:
    Zamiast czytać "opinie i doradzanie" ludzi z konkurencyjnych firm wypisujących własne dywagacje nie koniecznie na temat, odwiedź najbliższego partnera handlowego Buderus lub Viessmann.

Bo taki oto partner nie wypisuje "własnych dywagacji" ?
    kowal001 napisał:
    Przedstaw im swoje oczekiwania, przedstawią kosztorys i odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania dotyczące serwisu i kosztów eksploatacji markowej kotłowni.

Jak również wszyscy inni producenci, hurtownie i sklepy, z którymi współpracują instalatorzy urządzeń.
    kowal001 napisał:
    Byle kto nie zostaje partnerem handlowym Buderusa czy Viessmanna.

Byle kto nie, ale to wciąż tylko partner handlowy.

SERWISANTEM zaś, zostaje rzeczywiście nie byle kto :D
    I właśnie SERWISANT ma wiedzę, co w kotle piszczy, a handlowiec już niekoniecznie :D

0
  • #9 16 Maj 2012 13:06
    kowal001
    Użytkownik obserwowany

Wiesz, swoimi tendencyjnymi wypowiedziami obrażasz licznych fachowców pracujących w wielu autoryzowanych firmach Buderusa i Viessmana... ich serwisantów, doradców technicznych, handlowców którzy często mają wyższe wykształcenie techniczne, albo wieloletnie doświadczenie i osiągnięcia zawodowe. Szkoda mojego czasu żeby odpowiadać na twoje jakieś poręcone wypowiedzi. Ludzie i tak przyjdą do salonów Viessmana i Buderusa, bo tak wygląda właściwa droga do fachowców, a nie porady jakiegoś anonima z forum.

0
  • #10 17 Maj 2012 01:20
    -west
    Specjalista - systemy grzewcze

kowal001 napisał:
    obrażasz licznych fachowców pracujących w wielu autoryzowanych firmach Buderusa i Viessmana... ich serwisantów, doradców technicznych, handlowców którzy często mają wyższe wykształcenie techniczne, albo wieloletnie doświadczenie i osiągnięcia zawodowe

Kowal serwisujesz swoje i tego bronisz. My serwisujemy po kilkanaście innych marek i wiemy co w konkretnych modelach piszczy. Też mamy wyższe wykształcenie, tytuły, wielo wielo letnie doświadczenie i nikogo nie obrażamy. Prawda jest taka że handlowcy w hurtowniach i sklepach jak nie mają pod ręką serwisanta to mają mizerną wiedzę o jakości poszczególnych modeli. Wtedy ma tylko znaczenie marża albo terget na daną markę. Ktoś jak pyta na forum to oczekuje opinii fachowca a nie teoretyka.
    kowal001 napisał:
    porady jakiegoś anonima z forum
    Też jesteś anonimem :)
    3M się.

0
  • #11 08 Cze 2012 08:54
    szymonjasiu
    Poziom 19  

mirrzo napisał:
    mikee82 napisał:
    Serwis na wysokim poziomie.

Cenowym tak :)

Komentarz roku-zgadzam się w 100%

kowal001 napisał:
    Marek.Koli napisał:
    Witam serdecznie. Wiem, że temat jest już oklepany, ale i ja stanąłem przed koniecznością wyboru kotła gazowego. ...Bardzo proszę o pomoc w wyborze modelu i jego mocy oraz o inne porady związane z planowanym przeze mnie zakupem. Za wszelkie porady i sugestie z góry uprzejmie dziękuję.
    Pozdrawiam. Marek.

Zamiast czytać "opinie i doradzanie" ludzi z konkurencyjnych firm wypisujących własne dywagacje nie koniecznie na temat, odwiedź najbliższego partnera handlowego Buderus lub Viessmann. ......

O ile wspomniane przez Ciebie marki kojarzą się w miarę poprawnie w dużych stojących jednostkach (ja osobiście kupiłbym coś włoskiego), to w kotłach wiszących wypadają tylko przeciętnie. Jest sporo urządzeń ciekawszych w tym samym poziomie cenowym .

0
  • #12 24 Cze 2012 20:15
    jpg5
    Poziom 1  

Marek.Koli napisał:
    Mieszkam w kamienicy, piętro drugie (z czterech) powierzchnia: 80 m2, wysokość: 320 cm., grube mury, brak izolacji termicznej ścian, okna: nowe, drewniane lub plastikowe.

Interesuje mnie kocioł wiszący, kondensacyjny, dwufunkcyjny, z zamkniętą komorą spalania i najlepiej z zasobnikiem na wodę. Bardzo zależy mi też, żeby był maksymalnie cichy.

Mam w bardzo podobnym mieszkaniu zainstalowany kocioł Vaillant ecoTEC VC plus 186/3-5, z tym że jest to kocioł jednofunkcyjny. Jest to kocioł wiszący, umiejscowiony w kuchni, zabudowany meblami kuchennymi. Po drugiej stronie ściany, na której wisi kocioł, mam sypialnię. Kiedy w nocy kocioł się uruchamia jego odgłosy budzą mnie. Najgłośniejsze jest samo uruchamianie kotła, kiedy zaczyna pracować wentylator. Może nie są to jakieś nadzwyczaj głośne dźwięki, ale ich częstotliwość oraz to, że drgania i wibracje przenoszone są prawdopodobnie na ścianę co powoduje powstanie dziwnego efektu dudnienia, wystarcza do wybudzenia nas w środku nocy. Próbowałem podkładać pod kocioł podkładki z gumy, pianki, ale to niewiele zmieniało.

0
  • #13 25 Cze 2012 21:32
    kowal001
    Użytkownik obserwowany

Zazwyczaj dudnienie kotła, to czyszczenie... chociaż to zabiegi tymczasowe, to jednak dają chwilowy komfort spania w nocy :) Wszystkie zabiegi typu płukanie, lutowanie to zabiegi tymczasowe. Temat powróci: zakup nowego wymiennika.

szymonjasiu napisał:
    mirrzo napisał:
    mikee82 napisał:
    Serwis na wysokim poziomie.

Cenowym tak :)

Komentarz roku-zgadzam się w 100%
    kowal001 napisał:
    Marek.Koli napisał:
    ...Bardzo proszę o pomoc w wyborze modelu i jego mocy ...

Zamiast czytać "opinie i doradzanie" ludzi z konkurencyjnych firm wypisujących własne dywagacje nie koniecznie na temat, odwiedź najbliższego partnera handlowego Buderus lub Viessmann. ......

O ile wspomniane przez Ciebie marki kojarzą się w miarę poprawnie w dużych stojących jednostkach (ja osobiście kupiłbym coś włoskiego), to w kotłach wiszących wypadają tylko przeciętnie. Jest sporo urządzeń ciekawszych w tym samym poziomie cenowym .

Często się zdarzają wspólne projekty oferty sprzedawanej pod szyldem jednej z dwóch firm. Tak miało miejsce z kotłami serii U Buderusa. Junkers projektował dla Buderua niektóre z nich. A ostatnio Junkers i Buderus sie integrują w jedną markę. Buderus ma silna pozycję w dużych kotłach i automatyce, Junkers jest popularny. I biznes sie kręci...i oto chodzi. A włosi są dobrzy w makaronach i kotłach przystosowanych do ich klimatu.

0
  • #14 01 Lip 2012 12:46
    szymonjasiu
    Poziom 19  

Oprócz makarony produkuja sporo kotłów (ponad 120 marek na rynku).
    Automatyka, elektronika, i zespoły gazowe często występuja u producentów innych marek. Natomisat wszystkie kotły żeliwne , nawet te sugerowane przez Ciebie mają serce z Włoch.(żeliwo)

0
  • #15 02 Lip 2012 22:31
    mirrzo

Moderator na urlopie...

kowal001 napisał:
    A włosi są dobrzy w makaronach i kotłach przystosowanych do ich klimatu.

Tego klimatu z Alp ?

0
  • #16 05 Lip 2012 23:41
    kowal001
    Użytkownik obserwowany

szymonjasiu napisał:
    Oprócz makarony produkuja sporo kotłów (ponad 120 marek na rynku).
    Automatyka, elektronika, i zespoły gazowe często występuja u producentów innych marek. Natomisat wszystkie kotły żeliwne , nawet te sugerowane przez Ciebie mają serce z Włoch.(żeliwo)

Im wiecej sprzedadzą tym dla mnie lepiej, będę miał pracę :)

0
  • #17 20 Lip 2012 20:55
    matmar101
    Poziom 12  

DUVAL niezły. teraz jest dobra cena 7 600 zł. z kominem i regulatorem.
    Poczytaj o De dietrich MCA 24MI

Przy obu wody ciepłej nie zabraknie.

1