Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP - jak usunąć limit download/upload

24 Kwi 2012 15:16 1854 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Posiadam neostrade fiber (download 40Mbit/s, upload 4Mbit/s). Problem polega na tym, że Windows XP posiada ograniczenia ściągania oraz wysyłania dla pojedynczej sesji. Po WiFi jest to ok. 3,5Mbit/s download i 1,5Mbit/s upload. Po sieci lokalnej jest to ok. 10Mbit/s download i 1,5Mbit/s upload. Dla download ograniczenie ściągnąłem programem TCPOptimizer i mogę teraz pobierać pojedynczy plik z maksymalną prędkością. Niestety nie wiem co zrobić żeby w/w ograniczenie usunąć dla wysyłania.
    Czy może ktoś rozwiązał już ten problem?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    mag125 napisał:
    Po sieci lokalnej jest to ok. 10Mbit/s download
    Nieprawda, u mnie bez problemu jest więcej w ADSL2+. Gdyby taki limit istniał to by było o tym setki tematów (od posiadających Neostradę "20 Mb/s"). Coś masz źle skonfigurowane, a 10 Mbit/s sugeruje problem z auto negocjacją http://pl.wikipedia.org/wiki/Fast_Ethernet lub z czymś innym.
  • Poziom 9  
    Sprawdzałem na kilku komputerach z Windows XP na różnych łączach internetowych i na każdym jest tak samo. Na Windows vista oraz Windows 7 jest ok. Ściąganie już mam dobre po zmianie programem TCPOptimizer, tylko wysyłanie złe. Wysyłania nie możesz sprawdzić na neostradzie 20MBit/s, ponieważ tam możesz wysyłać z prędkością tylko do 1MBit/s. Jeśli masz Windows XP to ściągnij sobie plik z jakiegoś szybkiego serwera ftp. Powinieneś mieć prędkość ściągania ok 20MBit/s a na pewno nie będziesz takiej miał.
  • Poziom 9  
    Problem wysyłania rozwiązałem :) Problem był w ftp z Total Commander - należało w pliku wcx_ftp.ini w sekcji [General] dodać wpis UploadBlockSize=32768 i teraz śmiga upload 4MBit/s.