Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pozycjoner TB-1 Control Unit

03 Mar 2003 18:29 1505 6
  • Level 14  
    Poszukuję schematu lub posiadaczy pozycjonera TB-1 Control Unit, konkretnie chodzi mi o punkt przylączenia przewodu który oderwał się z większej płytki (tzn. gdzie powinien być przylutowany) przewód koloru zielonego wyprowadzenie "STR" (z 5-tej nóżki układu UCY 6407) wychodzący z mniejszej płytki,lutowany był najprawdopodobniej od strony druku,jednak słaba jakość wykonanych lutów nie pozwala na identyfikację miejsca oderwania.....Z góry BARDZO DZIĘKUJĘ....
  • Level 12  
    Napisz proszę w jakiej obudowie został wykonany ów pozycjoner?
    metalowa czy plastikowa?
  • Level 14  
    Krystian30 wrote:
    Napisz proszę w jakiej obudowie został wykonany ów pozycjoner?
    metalowa czy plastikowa?

-obudowa-plastik...
  • Level 12  
    Układ UCY6407 znajduje sie na płycie polaryzatora konwertera (mała dodatkowa płytka). Szczerze mówiąc ciężko będzie teraz ustalić docelowe miejsce przeznaczenia tego kabla. Wynika to z tego że ów polarytazor (jako dodatkowa funkcja pozycjonera) nie posiadał dokumentacji technicznej i został wykonany w kilku sztukach.

Polaryzator służył do płynnej regulacji polaryzacji konwerterów starego typu. Chociaz nie działał szczególnie precyzyjnie. Jeżeli posiadasz konwerter przełączany napięciami 14/18V to nie będzie Ci potrzebna ta funkcja pozycjonera.

Gdybyś miał jakieś dalsze pytania warto dołączyć zdjęcie wnętrza pozycjonera.
  • Level 14  
    Krystian30 wrote:
    Układ UCY6407 znajduje się na płycie polaryzatora konwertera (mała dodatkowa płytka). Szczerze mówiąc ciężko będzie teraz ustalić docelowe miejsce przeznaczenia tego kabla. Wynika to z tego że ów polarytazor (jako dodatkowa funkcja pozycjonera) nie posiadał dokumentacji technicznej i został wykonany w kilku sztukach.

Polaryzator służył do płynnej regulacji polaryzacji konwerterów starego typu. Chociaz nie działał szczególnie precyzyjnie. Jeżeli posiadasz konwerter przełączany napięciami 14/18V to nie będzie Ci potrzebna ta funkcja pozycjonera.

Gdybyś miał jakieś dalsze pytania warto dołączyć zdjęcie wnętrza pozycjonera.

-z kabelkiem już sobie poradziłem ,i wszystko było ok,ale ostatnio pojawił się nowy kłopot /-niepamiętam jak wyzerować krańcówki ew. jak się je ustawia patrzyłem przy siłowniku i mikrus ma jeszcze daleko do uwypuklenia na krzywce a po przejechaniu zaledwie 5-10 stopni zatrzymuje się,ostatnio poprawiałem trochę scalaki w środku bo małe wygięcia obudowy powodowały zakłócenia w pracy pozycjonera po poprawieniu scalaków w tym też eprom-a w podstawkach wszystko działa tylko ten mały zakres...ma ktoś może instrukcję obsługi w/w..??
    Dziękuję i Pozdrawiam...
  • Level 12  
    Witam,
    Mialem kiedys (jakies 6lat temu) istotny udzial produkcji tych wynalazków.
    Postaram się dokończyć instrukcję do niego do 16-04-2004
    pozdrawiam
    Krystian
  • Level 14  
    Krystian30 wrote:
    Witam,
    Mialem kiedys (jakies 6lat temu) istotny udzial produkcji tych wynalazków.
    Postaram się dokończyć instrukcję do niego do 16-04-2004
    pozdrawiam
    Krystian

-Krystian30,-już sobie poradziłem opis jest bardzo podobny do tego który udostępnił "JACEK20" w temacie "Pozycjoner TB-sat2" z jedną jak narazie zauwarzoną przezemnie różnicą (drobną) wywołanie zegara jest pod "00" a nie "99",w każdym razie bardzo dziekuję za wszelkie wcześniejsze wskazówki i chęć pomocy...
    -Pozdrawiam...