Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung LE46F86BD a karta CI NEOTION NP4 MPEG-4

skali 24 Apr 2012 16:06 2875 11
    skali
    Level 18  
    Cz komuś kto posiada taki model TV, pracuje poprawnie karta CI (konwerter standardu MPEG-4 AVC/ H.264 L3.0 do postaci zgodnej ze standardem MPEG-2?
    Kupując kartę, sprawdzałem czy ten model TV jest w wykazie i był ale niestety mimo że TV widzi kartę ale wyświetla tylko o niej informację ale kanałów nadawanych w systemie MPEG4 nie znajduje.
    egon42
    Level 37  
    Teoretycznie sam system mpeg2 powinien znajdować programy powinno się je dać wybrać i powinno działać epg tylko nie będzie obrazu może być dźwięk. Jeżeli nic nie znajduje to do sprawdzenia antena i sam tv. Dopiero jak znajdzie ci programy a nie będzie obrazu wkładasz moduł i sprawdzasz czy działa.
    skali
    Level 18  
    Czeskich kilkanaście mi łapie, mimo że mieszkam z 50km od granicy, na innym telewizorze z MPEG4 na tej samej antenie są polskie, a na tym nie ma wogóle nic z polskich nawet dźwięku.
    egon42
    Level 37  
    Kolego piszesz że na innym tv z tej samej anteny łapiesz kilkanaście czeskich programów a na tym samsungu też powinieneś łapać te programy i to normalnie bo Czesi nadają w mpeg2 a nie w mpeg4 jeżeli ty na tym tv nie masz nic a antena do tego tv jest sprawna to albo masz uszkodzony tv albo nie wchodzisz w szukanie kanałów cyfrowych.
    Pablo1964
    Moderator
    egon42 wrote:
    na tym samsungu też powinieneś łapać te programy i to normalnie bo Czesi nadają w mpeg2

Przecież autor napisał:
    skali wrote:
    Czeskich kilkanaście mi łapie, mimo że mieszkam z 50km od granicy
    egon42
    Level 37  
    Pablo1964 wrote:
    Przecież autor napisał:
    skali napisał:
    Czeskich kilkanaście mi łapie, mimo że mieszkam z 50km od granicy

Ale autor napisał też
    skali wrote:
    Czeskich kilkanaście mi łapie, mimo że mieszkam z 50km od granicy, na innym telewizorze z MPEG4
    Przez to rozumiem że autor ma tv 2 domu czy coś podobnego. Najlepiej niech autor napisze ile na tv i jakie to będzie wiadomo.
    Pablo1964
    Moderator
    Może i dobrze, że wyszła taka rozbieżność. Dzięki temu może część użytkowników zrozumie, dlaczego staramy się bezwzględnie egzekwować p. 3.1.13 regulaminu. :-)
    skali
    Level 18  
    skali wrote:
    Czeskich kilkanaście mi łapie, mimo że mieszkam z 50km od granicy, na innym telewizorze z MPEG4 na tej samej antenie są polskie, a na tym nie ma wogóle nic z polskich nawet dźwięku.

Przecinki są bardzo wyraźne, więc nie wiem jak to można zrozumieć inaczej :D

Oczywiście że przeszukuję kanały cyfrowe, znajduje mi kilkanaście czeskich telewizyjnych oraz kilka jeszcze czeskich radiowych, polskich zero. Czy to jest sztywna zasada, że bez modułu CI powinienem łapać chociażby głos tych z MPEG4?
    egon42
    Level 37  
    Głos nie zawsze może być wszystko zależy od konstrukcji tv czasami głos jest blokowany jak nie ma treści obrazu ale powinno działać EPG z tego kanału i telegazeta. A nie ścisłość wynikła z różnej interpretacji tego co napisałeś ni się wydawało że czeskich kilkanaście łapiesz na innym tv a na tym nic a kolega Pablo1964 że na tym samsungu łapiesz kilkanaście czeskich kanałów. Polskie programy powinieneś łapać może nie być głosu i obrazu ale powinny te programy być na liście powinno się dać je wybrać powinno działać EPG i text jak programów w ogóle ci nie znajduje a czeskie są to by znaczyło że ten tv ma słabszą głowicę i potrzebuje lepszy sygnał można sprawdzić też na ręcznym szukaniu jaka jest jakość sygnału na kanałach 49 i 51. Ja mam w domu 3 tunery dvb-t i na 1 antenie 1 tuner odbiera 3mux, 2 tuner 2mux, a 3 do komputera 2 mux ale oby dwa się zacinają tak wygląda różna czułość głowicy.
    skali
    Level 18  
    Rozumiem. Sprawdzę to jeszcze, bo w sumie ja mam antenę naziemną logarytmiczną i antenę SAT, to wchodzi do multiswitcha ośmiowyjściowego i dopiero wyjścia do poszczególnych gniazdek końcowych SAT-RTV w pokojach. Syn odbiera na Soniku Brawii, bez problemu, chociaż mamy tego samego tupu gniazda końcowe, kabel on ma nawet dłuższy. W sumie kanałe analogowe mam dobrej jakości, więc myślałem że cyfrowe skoro u niego działają to u mnie też powinny. Miałem pożyczony tuner STB i on mi łapał polskie, więc będę chyba musiał odesłać kartę CI, a kupić tuner. Ale bardzo chciałem pominąć dodatkowe urządzenie i pilot.
    egon42
    Level 37  
    Kolego dziesiątki razy pisaliśmy że moduł CI to nie jest dobry pomysł bo moduły
    nie dekodują transmisji HD a TVP ma na euro uruchomić 2 programy HD do tego moduły mocno się grzeją zawieszają itp i do tego nie wszystkie tv są obsługiwane same problemy z nimi. Co do dodatkowego pilota też mam układ tv i tuner i w zasadzie pilota tv używam tylko do włączenia i wyłączenia tv a pozostałe wszystkie regulacje robię z pilota tunera i przełącza się kanały reguluję siłę głosu itp tak że pilota tv prawie nie używam leży sobie z boku po to aby tylko był.