Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung rv510, wykrzykniki w kontrolerach magazynu.

norrin_rad 24 Apr 2012 16:41 1879 14
    norrin_rad
    Level 9  
    Witam

mam laptop samsung rv510, ostatnio przestała mi działać myszka, raz działała, potem nie i wkoło, teraz w ogóle nie działa.
    Zajrzałem w menadżer urządzeń i w kontrolerach magazynu są dwa punkty z liczbami ide controller, to chyba sterowniki i nie wiem co z tym zrobić, próbowałem aktualizować ale pisze że nie można, jakieś problemy itd, wiecie może czy to ma związek z myszką?
    I jak to rozwiązać?
    pozdrawiam.
    CHACA
    Level 43  
    Masz na myśli touchpad, jaki system? Daj screena z menadżera.
    norrin_rad
    Level 9  
    Touchpad działa, chodzi mi o myszkę podłączaną przez usb.

Samsung rv510, wykrzykniki w kontrolerach magazynu.
    norrin_rad
    Level 9  
    Podbijam temat bo to dla mnie pilne, ściągnąłem z chomika, bo na stronie producenta nie ma, sterowniki do płyty głównej i pytanie, czy to coś da?
    wcześniej usunąć stare sterowniki? wszystkie? czy tylko te od płyty głównej?
    Proszę mi pomóc, mając na uwadze, że ze mnie lama w tych sprawach.
    CHACA
    Level 43  
    Dograj jak masz sterowniki chipsetu.
    norrin_rad
    Level 9  
    A dokładnie? wybacz ale, się na tym nie znam, a nie chcę czegoś spieprzyć.
    norrin_rad
    Level 9  
    Podbiję temat, bo nikt nie piszę i dodam zapytanie czy te wykrzykniki w menadżerze urządzeń mogą być związane z tym iż myszka nie działa.
    WojtasJD
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Te urządzenia (przy których masz wykrzykniki) to efekt zainstalowania SPTD (wykorzystywany w Daemon Tools, Alcohol), przeinstaluj albo usuń jak nie potrzebujesz

http://www.duplexsecure.com/en/downloads
    norrin_rad
    Level 9  
    A jeśli je odinstaluje to coś pomoże z tą myszką? czy to raczej nie ma nic wspólnego?
    CHACA
    Level 43  
    Myszka przewodowa czy bez. Inne urządzenia działają na portach usb. Myszka na innym komputerze działa. Raczej nic nie pomoże. System to Vista czy 7?
    norrin_rad
    Level 9  
    Myszka jest na uzb, inne działają na portach usb, między innymi modem który działa cały czas.

System to windows 7, a te wykrzykniki mają coś wspólnego z tym że myszka nie działa? bo nie mam jak sprawdzić czy myszka działa na czymś innym, bo jest nowa.
    CHACA
    Level 43  
    Jeżeli inne urządzenia działaja na portach usb więc tu bym nic nie działał. Kroki skierujmy raczej na myszkę, pytałem czy jest na kablu czy bezprzewodowa. Jeżeli jest nowa i masz na nią dowód zakupu (paragon, fakture) to reklamuj, ale za nim do tego dojdzie nalegam (oczywiście w miare możliwości o sprawdzenie na innym komputerze) aby mieć pewność na 100% czy jest uszkodzona.
    norrin_rad
    Level 9  
    Wybacz, źle się wyraziłem, pisząc że jest na usb miałem na myśli że przewodowa, wybacz ;)
    CHACA
    Level 43  
    Czekam na rezultaty sprawdzenie na innym kompie. Jaki model?
    norrin_rad
    Level 9  
    Manta, ale nie wiem jaki model, bo zapodziałem opakowanie.