Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C3 1,4 hdi - lokalizacja czujnika położenia wału

szarada127 24 Kwi 2012 18:19 8592 5
  • #1 24 Kwi 2012 18:19
    szarada127
    Poziom 8  

Witam !

Szukałem tematu związanego z moim problemem, lecz na forum nie mogę znaleźć odpowiedzi.
    Od pewnego czasu mam problem ze swoim autem. W trakcie jazdy często silnik na chwilę się wyłączy ( przerwany zostaje zapłon ) lecz po chwili wraca do normalnej pracy. Odrobinę poszperałem w internecie i doszedłem do wniosku, że winny jest temu czujnik położenia wału. Czy mógłby mnie ktoś nakierować gdzie go szukać ?
    Jak to mniej więcej wygląda i jak do tego dotrzeć ?
    Moje autko to Citroen C3 1,4 hdi z 2003r.

Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi i Pozdrawiam.
    Daniel

• Pomocny post
    #2 24 Kwi 2012 19:48
    KMal
    Poziom 33  

Witam
    Masz w tym aucie dwa czujniki położenia wału, na rozrządczym i korbowym.

Citroen C3 1,4 hdi - lokalizacja czujnika położenia wału Citroen C3 1,4 hdi - lokalizacja czujnika położenia wału Citroen C3 1,4 hdi - lokalizacja czujnika położenia wału

• #3 24 Kwi 2012 20:01
    szarada127
    Poziom 8  

Dziękuję za szybką odpowiedź.

A według Pana, który czujnik ( na wale, czy na rozrządzie), może być powodem takiej pracy silnika ?

Pozdrawiam

• #4 24 Kwi 2012 20:21
    KMal
    Poziom 33  

Każdy z nich, a i może być inna przyczyna. Jeżeli tak się dzieje, to auto zapisuje kod błędu. Podjedź do kogoś kto ma odpowiedni przyrząd diagnostyczny, a z kodu błędu dowiesz się co jest przyczyną. Nie męcz się i nie wymieniaj czujników " w ciemno". Byłby to totolotek, a nie są to tanie rzeczy.

• #5 24 Kwi 2012 20:35
    szarada127
    Poziom 8  

Stację diagnostyczną już odwiedziłem. Diagnosta powiedział, że problem jest z czujnikiem na wale korbowym. Czy mógłby Pan zaznaczyć na rysunku ( takim jak w 2 poście ) lokalizację 2 czujnika ?
    Z góry dziękuję za pomoc i Pozdrawiam.

• Pomocny post
    #6 25 Kwi 2012 08:33
    hardy14
    Poziom 9  

witaj.. jak wiesz gdzie jest obudowa paska rozrządu to na dole masz ten czujnik położenia wału.hej

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME