Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz do 300 PLN. Jaki?

dexterminator 24 Kwi 2012 19:04 4521 27
  • #1 24 Kwi 2012 19:04
    dexterminator
    Poziom 9  

Witam,
    Na wstępie chcę zaznaczyć, że przeszukałem forum i internet. Jest wiele przykładów, ale jakby żaden mnie nie zadowala.
    Mam New Mildtony 170 i amplituner Pioneer SX-335.
    Cały zestaw ma już rok i postanowiłem zmienić wzmacniacz. Napaliłem się na potężne sprzęty, których koszt często przekracza 800 PLN. Nie mam tyle kasy, więc szukam alternatywy. I to pojawia się pytanie: jak nie Pioneer A-701R czy Denon PMA860/1060 to co?
    Zależy mi na przyjemnym dźwięku z dużą ilością basu. Ale żeby ten bas był skondensowany, nie rozciągnięty. Innymi słowy - dynamiczny. Często głośno słucham muzyczki czy nagłaśniam domowe potańcówki, więc skuteczność wzmacniacza i czystość dźwięku przy niewielkim obciążeniu schodzi na drugi plan. Zależy mi mocnym i niczym nie skażonym dźwięku, dużej mocy, żeby te kolumny grały głośno i wyraźnie oraz na mocnym dynamicznym basie, żeby każde uderzenie można było poczuć na ciele.
    Tak jak w temacie górna granica to 300 PLN. Nie obraże się jak będzie można podpiąć korektor :D.

Pozdrawiam

0 27
  • #2 24 Kwi 2012 19:47
    Aleksu26
    Poziom 9  

Witaj dexterminator,
    Napisałeś że szukasz jakiegoś wzmacniacza do 300zł. To straszne zawęża kręgi poszukiwania gdyż niewiele jest (lub w ogóle niema) nowych sprzętów w takiej cenie - chyba że zadowoli Cię jakiś używany sprzęt. Dodałeś że chcesz wyciągnąć ze swoich głośników jak najwięcej mocy i możliwe jest zastosowanie korektora. W takim razie najlepszym rozwiązaniem (tak mi się wydaje) było by kupno końcówki mocy np. Sharp 7700 MK II lub Sharp 8800 H. Na allegro jest kilka takich sprzętów nieprzekraczających Twojego budżetu. Do takiego sprzętu podpinasz głośniki, a sygnał podajesz z amplitunera za pośrednictwem korektora. Końcówka mocy da Ci to czego potrzebujesz, cyt. "żeby każde uderzenie można było poczuć na ciele" a korektor zapewni możliwość "wyolbrzymienia" basu.
    Dodaję link na allegro:
    http://allegro.pl/listing.php/search?string=sharp&category=20118

Pozdrawiam.

Moderowany przez dj-MatyAS:

0
  • #3 24 Kwi 2012 20:20
    dexterminator
    Poziom 9  

Dzeęki za zainteresowanie. Myślałem jednak, żeby sprzedać amplituner, dolożyć troszkę i kupić coś lepszego. Ale pomysł z końcówką mocy fajny. Tyle tylko, że nie potrafię sobie wyobrazić zasady działania takiego zestawu i ewentualnych skutków w fonii. Dźwięk trafia do wzmacniacza, te go wzmacnia i przekazuje na korektor, tam jest zmiksowany i trafia do końcówki mocy. Po co wzmacniać sygnał 2 razy? Jakie mogą być tego efekty - pozytywne jak i negatywne. Nie znam się na tym stąd moje zaciekawienie połączone z lekkim przerażeniem. Zawsze myślalem, że jak końcówka mocy to tylko i wyłącznie przedwzmacniacz.

0
  • #4 24 Kwi 2012 21:51
    Aleksu26
    Poziom 9  

Witaj,
    Masz rację, zwykle do końcówki mocy podpina się przedwzmacniacz, ale przedwzmacniacz to też w końcu wzmacniacz, który ma za zadanie wstępne wzmocnienie sygnału, i ew. delikatna korekta tonów wysokich i niskich. Rzeczywiście nie pomyślałem o tym (choć nic złego nie powinno się stać oprócz dużego zapasu mocy). Pod końcówkę mocy można co prawda od razu podpiąć odtwarzacz ale wtedy regulacja głośności odbywa się tylko z tego urządzenia a to trochę mało wygodne.
    By móc Ci jakoś pomóc, dobrze było by wiedzieć dlaczego chcesz sprzedać stary amplituner: za słaby czy zbyt duże zniekształcenia?
    Jest mi to potrzebne by wiedzieć na co oczekujesz. Czy chcesz czegoś mocnego, czy może po prostu jakość dźwięku jest nie do wytrzymania? Będę po prostu wiedział czego szukasz. I jeszcze jedno - potrzebujesz sam wzmacniacz stereo czy może z tunerem?
    Pozdrawiam.

0
  • #5 24 Kwi 2012 22:10
    dexterminator
    Poziom 9  

Powyżej połowy skali amplitunera zaczynają pojawiać się silne zniekształcenia - najcześciej h/charczenie, rzęrzenie itp. wydaje mi się, że to wina za słabego sprzętu. W końcu on na kanał ma 50W czystej mocy a kolumny mają 110W, więc ciężko tu mówić i za dużej mocy podawanej na kanał.
    Wracając do zniekształceń.
    Często w domu robię imprezki i wtedy oprócz głośnego średniotonowego i syczącego gwizdka nie ma nic. Bas niknie 2-3 metry od kolumny. Jak dam głośniej to zaczynają się zniekształcenia. Bas zaczyna buczeć, że nie da się wytrzymać, reszta głośników wyje w niebogłosy rzęrząc przy tym okropnie. Gdybym miał tylko słuchać muzyki to zestaw jest bardzo dobry, ale do nagłaśniania amplituner się jakoś nie sprawdza. Dlatego pomyślałem o zmianie.
    I zależy mi jedynie na wzmacniaczu. Teraz mam amplituner i z radia korzystam może raz w tygodniu, więc jest mi ono zbędne. Jednak oprócz czegoś co dobrze wysteruje mi kolumny oczekuje dobrej jakości dźwięku nawet przy ogromnym obciążeniu wzmacniacza. Więc nie ma mowy o h/charczeniach buczeniach i podobnych rzeczach. Ma być ładnie, czysto i z wykopem. Wygórowane wymagania, ale wiem, że jak poszukam i popytam to coś ciekawego znajdę.

0
  • #6 24 Kwi 2012 22:41
    Aleksu26
    Poziom 9  

Witam,
    Teraz rozumiem na czym polega problem, i w cale się nie dziwię - ponad 2-krotne przekroczyłeś nominalną moc amplitunera (skutkami tego są właśnie duże zniekształcenia - tak jak pisałeś, ale można tak również spalić układ wzmacniający, choć rzadko to się zdarza gdyż jeśli urządzenie ma zabezpieczenie termiczne to po prostu się wyłącza).
    Do głowy przychodzi mi jedno rozwiązanie:
    Skoro zniekształcenia powstają na skutek dużego obciążenia, korektor nie jest tak bardzo potrzebny, wystarczy wzmacniacz stereo o mocy ok. 300W (150W na kanał). Jeśli Twój budżet wynosi 300zł możesz się rozejrzeć za jakimś wzmacniaczem do karaoke. Są to przeważnie sprzęty o dużej mocy (zasilają przecież głośniki estradowe), a cena rzadko jest większa niż 500zł (przeważnie ok 250zł). Jedynym minusem tych wzmacniaczy jest ich kiepski design, ale to i tak sprzęt do imprezek a nie do domowego zakątka audio.
    Mam nadzieję że pomogłem.
    Pozdrawiam.

0
  • #7 24 Kwi 2012 23:11
    dexterminator
    Poziom 9  

Aleksu26 a jakby to pogodzić? To znaczy mieć wzmacniacz i do posłuchania muzyki przed snem i nagłośnienia 25 mkw. z 15 ludzi na pokładzie. Myślałem o tych końcówkach mocy i w między czasie znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/sharp-7000-7700-8800-8000-okazja-i2296599929.html
    Orientujesz sie czy ta cała 'wieża' to dobry sprzęt? Bo myślę, że możeby sprzedać swój amplituner z korektorem i kupić końcówkę mocy z przedwzmacniaczem. A tutaj mam do kompletu jeszcze korektor.
    Żebyś mnie źle nie zrozumiał. Z zarobionej kasy ze sprzedaży kupuję końcówkę mocy i zestaw z linku. Mam wtedy za ok. 400 końcówkę mocy przedwzmacniacz i equalizer. Tyle tylko czy ta wieża Sharpa to coś dobrego.
    Pytanie co w tym wypadku oznacza dobre. Dobre czyli przedwzmacniacz nie zniekształca dźwięku ani go w żaden szczególny sposób nie zmienia, a korektor czy w dobry i precyzyjny sposób spełnia swoją funkcję.

0
  • #8 24 Kwi 2012 23:29
    Aleksu26
    Poziom 9  

Witam,
    Strasznie ciężko powiedzieć gdyż sprzęt wygląda dobrze (czysty i w ogóle) ale umówmy się jest to sprzęt używany i do tego ma co najmniej ze 20 lat. Sprzedający z allegro ma dobrą średnią ocen i pewnie mówi prawdę (choć trzeba uważać), pytanie do Ciebie: chcesz metrową wieżę stojącą pod ścianą (trochę bardziej przypomina zabytek). Prawda jest taka że sprzęt audio należy kupować na słuch a nie na wzrok - o co mi chodzi - sprzęt może ładnie wyglądać a cena być ekstremalnie niska jak na taką wielką stertę elektroniki ale jakość dźwięku może być nie lepsza od głośniczka w telefonie.

0
  • #9 24 Kwi 2012 23:43
    dexterminator
    Poziom 9  

I tu właśnie o tą jakość się rozchodzi. Czy Ty (albo któryś z forumowiczów) spotkał się kiedyś już z taką wieżą i może coś na jej temat powiedzieć. Przeczytałem gdzieś, że taka wieża to był zestaw z końcówką mocy Sharpa oraz dedykowanymi kolumnami dołączonymi do zestawu. Jednak czy to kiedykolwiek dobrze grało (mowa o samej wieży; o końcówkach Sharpa czytałem same pochlebne komentarze)?

0
  • #10 25 Kwi 2012 11:54
    dexterminator
    Poziom 9  

Przeglądałem dzisiaj sieć w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: wzmacniacz czy końcówka mocy i jaki model, marka etc.
    Zauważyłem, że bardzo popularne są Sharp'y SX 8800 H. Jednak jest spora część osób, która je odradza, bo awaryjne, drogie w naprawie, niska jakość dźwięku, bardzo się nagrzewają.
    Znowu inni mówią, że jak do domu i od czasu do czasu nagłośnić małą imprezę to mocny wzmacniacz stereo i tyle.
    Mnie zależy na tym, żeby to grało podobnie albo i lepiej niż mój SX-335 no i oczywiście głośniej/mocniej. Znalazłem nawet jakieś nowe końcówki mocy za ok. 350 PLN, ale wydaje mi się, że z nich wydobywa się jedynie kupa huku i słowa jest ciężko zrozumieć. A znowu jak chce się muzyki ciszej posłuchać to gra to słabo, nawet bardzo. Tak mi się wydaje bo to nowe i chyba zatanie sprzęty żeby wymagać od nich dużej mocy i dobrej jakości dźwięku w pełnym zakresie mocowym.

0
  • #11 25 Kwi 2012 14:44
    Aleksu26
    Poziom 9  

Witam,
    Jeśli chodzi o wzmacniacz to musisz sobie czegoś poszukać. W twoim przypadku potrzeba czegoś o dużej mocy.
    Co do Sharp'a SX 8800 H -na pewno się grzeją, ale to przecież normalne. Każdy sprzęt się nagrzewa (dlatego stosuje się radiatory by to ciepło odprowadzić). Każdy tranzystor czy końcówka mocy (jako element elektroniczny) posiada coś takiego jak "moc strat". Jest to nic innego jak moc cieplna (podawana w Watt'ach) jaką oddaje do radiatora dany element w zależności od mocy wzmacniania i dopuszczalnych prądów. Sharp SX 8800 H z czego wiem ma aż 320W na kanał, więc na pewno będzie się nagrzewał nieco mocniej niż inne sprzęty, ale wszystko jest tak zaprojektowane by nic złego sprzętowi się nie stało.
    Pozdrawiam.

?
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)

0
  • #12 25 Kwi 2012 15:57
    dexterminator
    Poziom 9  

Rozumiem, że duża moc = dużo wydzielanego ciepła. Ale chodziło mi raczej o to czy podczas kilku godzinnego grania na 80-90% końcówce nic się nie stanie, nic się nie spali, nie stopi czy coś jeszcze innego.
    Co do poszukiwania wzmacniacza to po to tu jestem. Nie wiem jak co gra, czym różni się środek jednego pudełka od drugiego. Dla mnie to skrzynka z pokrętłami która wzmacnia dźwięk i gra czyściej bądź też nie od innej takiej skrzynki (tak laik postrzega techniczną stronę wzmacniacza). Ja wiem tylko, że co mocniejsze to w moim przypadku lepiej. Ale wiem, że nie zawsze moc idzie w parze z jakością. Dlatego czekam na jakieś podpowiedzi.

0
  • #13 25 Kwi 2012 16:27
    Aleksu26
    Poziom 9  

O ile tylko nie przeciążysz końcówki (nie dasz zbyt mocnych głośników) nic się nie powinno stać. Wzmacniacze są tak projektowane by do takich sytuacji nie dochodziło. A jeśli chodzi o wzmacniacz w takim razie mogę polecić poszukanie jakiegoś wzmacniacza Yamahy. Sprzęty grają na prawdę przyzwoicie. Jedynym mankamentem jest cena ale na pewno znajdziesz coś używanego na allegro. Postaram się podrzucić Ci jakieś oferty.

Kolega uważa, że kolumny o większej mocy mogą uszkodzić wzmacniacz.
    Bzdura.
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    Ostrzeżenie.

0
  • #14 25 Kwi 2012 23:32
    szafagra1234
    Poziom 9  

Przeczytałem drodzy koledzy temat ale nie zauważyłem wątku o kolumnach jakie posiadasz a jeżeli przeoczyłem to z góry przepraszam a chyba od tego było by trzeba zacząć bo poco będziesz kupować końcówke mocy jeżeli niewież czy dobrze zagra przy twoich klolumnach

0
  • #15 26 Kwi 2012 09:57
    dexterminator
    Poziom 9  

Właśnie o to chodzi, że nie wiem czy cokolwiek zagra dobrze. Nie mam możliwości sprawdzenia czegokolwiek jak gra z moimi kolumnami, więc jest to kupowanie w ciemno. Opieram się jedynie na obiegowych opiniach.

0
  • #16 26 Kwi 2012 11:02
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 26 Kwi 2012 23:47
    dexterminator
    Poziom 9  

Wracając do tematu. Co dobrego, odpowiadającego moim wymaganiom mógłbym kupić do 300 PLN. Prawdę powiedziawszy najlepiej podoba mi się końcówka Sharpa. Mocy ma wbrud, nigdzie nie przeczytałem, że gra to źle (w sumie to nic nie przeczytałem, czy gra dobrze czy źle) i cena mi odpowiada. Wiem, że do tego przedwzmacniacz i jak coś to korektor, ale na chwilę obecną najciekawsza propozycja. Jednak oprócz nieszczęsnego SX 8800 znajdę coś co gra lepiej niż mój SX-335 i jest od niego mocniejsze?

Dodano po 1 [minuty]:

dj-MatyAS widzę, że Ty jesteś tu swego rodzaju ekspertem, może mi coś poradzisz. Jeśli jesteś akustykiem to nie pisz do mnie językiem akustyków tylko zwykłych ludzi. Ja się na tym po prostu nie znam.

0
  • #18 27 Kwi 2012 00:05
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Spokojnie w tej kwocie kupisz harmana HK 6500.
    Sprzęt robiony w Japonii na ich gratach, ale mocniejszy w zasilaczu i radiatorze niż wiekszość japońców w tej klasie z tamtych lat.
    Ponadto bardzo dobrze i ciekawie rozwiazany stopień mocy daje solidne brzmienie i precyzję dźwięku. Klasyczny wygląd bez zbednych bajerów, jeszcze z aluminiowym panelem, a nie jak teraz plastik.

0
  • #19 27 Kwi 2012 11:23
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #20 28 Kwi 2012 13:38
    dexterminator
    Poziom 9  

Do domu by mi wystarczył ten amplituner albo coś o podobnej mocy, ale lepszej kontroli basui bo jest rozlazły. Jednak w okresie wakacyjnym ze względu na brak sprzętu estradowego nagłaśniam imprezy na działkowych ogródkach u znajomych. I wtedy zaczynają się schody, bo dźwięk 3m od kolumny jest świetny jednak im dalej tym gorzej słychać. Wysokie tony są za ostre, niskie tony zanikają. Dlatego szukam czegoś co pozwoli mi słuchać muzyki w domu i jednocześnie nagłośnić czy pokój 50m^2 z 30 osobami czy działkowy ogródek.
    Co do listy warunków - trochę to bez sensu bo mogę jedynie sugerować się mocą wyjściową, a i tak większość forumowiczów będzie polecała sprzęt który gra najczyściej, najładniej, ma najlepsze podzespoły, a nie największą moc. Wiem bo już to kiedyś przerabiałem. Nie mówię, że to nie jest ważne, ale audiofilem nie jestem, mam przeciętny, budżetowy amplituner i gdyby nie brak mocy i słaby bas to byłby dla mnie idealny. Chociaż nawet nie wiem co siedzi w środku i czy użyte podzespoły to g...o czy nie.
    Co do odsłuchu to nie mam możliwości sprawdzenia czegokolwiek. Wiem, że każdy ma inny gust i jednemu podoba się dany wzmacniacz, a innemu nie. Ale są takie modele, gdzie więkoszść opowiada się po jedenj stronie np. że dźwięk w xyz jest czysty, dynamiczny itd.
    Gdybym miał kasę to pewnie, że kupiłbym 2 kolumny estradowe i estradową końcówkę mocy. Ale jej nie mam.
    dj-MatyAS powiedz mi jeszcze jedno. Jeżeli chcę kupić osobno końcówkę mocy i przedwzmacniacz to muszę przywiązywać wagę do jakości przedwzmacniacza? Bo się zastanawiam oprócz wyboru źródła i regulacji głośności jakie jeszcze zadania spełnia przedwzmacniacz i czy tani=marnej jakości może mieć wpływ na jakość dźwięku.

0
  • #21 28 Kwi 2012 14:18
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #23 02 Maj 2012 05:23
    dexterminator
    Poziom 9  

Parę dni minęło od mojego ostatniego posta. Szukałem i wzmacniaczy i amplitunerów i końcówek mocy. I nic. Widzę, że w tej cenie nie znajdę mocnego sprzętu. Pomimo, że sporo jakością dźwięku choć trochę przewyższa mój amplituner to i tak moc pozostaje taka sama albo niewiele wyższa, a nie o to mi chodziło.
    Dlatego coraz bardziej skłaniam się ku przedstawionej już wcześniej końcówce mocy. Jednak czytam różne komentarze. Jedni piszą, że jedynie wielka moc i nic poza tym, inni chwalą ją sobie jako dobre serducho domowego hi-fi jak i pseudo-estradowy sprzęt. Może ktoś ją miał albo ma i może powiedzieć jak to naprawdę gra.
    I pewnie znowu posypią się posty, że nie przemyślałem sprawy i najlepiej jak wezmę wzmacniacz 2x65W i będzie ok bo nie moc się liczy. Ale jeśli końcóweczka gra dobrze to czemu się nad nią nie ulitować? Wolę zasięgnąć opinii co do niej niż wpakować się na minę.
    Jeszcze jedno. Czy przedwzmacniacz ma wpływ (jeśli tak to jak duży) na jakość dźwięku z końcówki mocy? Prosty przykład. Są 2 przedwzmacniacze, jeden topowy model, drugi budżetowy, ta sama końcówka mocy. Czy topowy zagra lepiej? Jeśli tak to dlaczego i jak duże mogą być różnice?

0
  • #24 02 Maj 2012 10:43
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

dexterminator napisał:
    Pomimo, że sporo jakością dźwięku choć trochę przewyższa mój amplituner to i tak moc pozostaje taka sama albo niewiele wyższa, a nie o to mi chodziło.

W poście #19 zostało wszystko opisane, od siebie dodam iż ważniejszym parametrem od mocy wzmacniacza/kolumn jest efektywność kolumn, kolumny o efektywnośći 90dB/1W/1m zagrają już bardzo głośno po podaniu na nie 8-16W.
    Każde podwojenie mocy to wzrost natężenia dźwięku o 3dB więc bez sensu jest szukanie przykładowo wzmacniacza o mocy 100W i odrzucanie wzmacniacza o mocy 80W, różnicy nie odczujesz.

dexterminator napisał:
    Czy przedwzmacniacz ma wpływ (jeśli tak to jak duży) na jakość dźwięku z końcówki mocy?

Przedwzmacniacz w znacznym stopniu kreuje charakter brzmienia, chociaż końcówka mocy też swój udział w tym ma.

Podsumowując wątek, do domu do tych mildtonów kup sobie domowy wzmacniacz np. Yamaha A-500, Yamaha A-520, Sony TA-F470, Pioneer A-447, i zbieraj pieniądze na sprzęt służący typowo do nagłaśniania pleneru, ewentualnie DIY jakieś niewielkie nadstawki, subwoofer i wzmacniacz...to wszystko niestety kosztuje.

0
  • #25 16 Maj 2012 18:20
    dexterminator
    Poziom 9  

Po długiej nieobecności wracam.
    Od razu zwracam honor dj-MatyAS'owi. Za bardzo napaliłem się na tego sharpa. Skusiła mnie niska cena i ogromna moc, ale zrozumiałem, że jak kupię i okażę się to badziewiem to pieniędzy już nie odzyskam.
    Budżet mi się powiększył. I z powodu przypływu gotówki i chęci kupienia dobrego sprzętu.
    I tu pytanie do forumowiczów.
    Jaka jest różnica w denonie pma-560 i pma-860?
    Niestety nie mam jak ich odsłuchać.
    Sprawa ma się tak, że 560 jest za 400 PLN, a 860 za 500 PLN. Wolałbym wydać jak najmniej kasy. Stąd pytanie. Jeśli warto dołożyć to dlaczego. Już nie chodzi mi o proces technologiczny, nowsze tranzystory etc. tylko brzmeniowo jaka jest różnica i jak duża (zapewne na korzyść pma-860).
    Nie mówię tu o pma-1060, więc proszę skupić się tylko na tych 2 modelach.

0
  • #26 16 Maj 2012 18:30
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Te wzmacniacze mają identyczną sygnture brzmieniową .

0
  • #27 26 Cze 2012 22:19
    dexterminator
    Poziom 9  

Wcześniej pojawił się wpis o NAD-zie 310. Koleś chciał sprzedać. Może ktoś wie jak ma się tak NAD do rozważanych modeli Denona? Zauważyłem, że moc znamionowa jest dużo mniejsza, ale pozory mylą. Jakby porównać choćby PMA-560 i NAD 310 to który zagra głośniej, a przy tym nie zniekształcając dźwięku? Jak z dynamiką w obu modelach?
    Dopuszczam myśl, że np. nad gra pięknie przy cichym i średnim słuchaniu, a później nie daje rady napędzić 100W kolumn, a Denon może jest trochę słabszy na początku, ale im głośniej tym lepiej i potrafi wysterować naprawdę mocne kolumny (wyobrażenie na podstawie porównania mocy znamionowych). Jak dla mnie to im większa moc tym wzmacniacz zagra głośniej z danymi kolumnami (w tym przypadku 100W).
    Wiem, że mogę się mylić, ale jak jest naprawdę. Taki mały NAD potrafi zagrać tak jak mocniejszy Denon?

0
  • #28 27 Cze 2012 11:07
    Excalibue
    Poziom 17  

Witam. Nad, do tego jeszcze 310 to przerost formy nad treścią.
    Nie wykorzystasz choć w 1/4 jego walorów, a na imprezce szybko go zajedziesz.
    Do mildtonów akurat wybór wzmacniacza nie jest trudny.
    Jeśli masz możliwość, weź tego Denona PMA-560. Spokojnie napędzi twoje kolumny.
    Ewentualnie masz niedaleko. Wpadnij do mnie ze swoimi kolumnami to możemy odsłuchać jak zagrają mildtony na Marantz'ie PM-52.
    Pozdrawiam.

0