Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kamera pogłosowa DDL 06 plus brak transformatora

mare50 24 Kwi 2012 19:08 3968 7
  • #1 24 Kwi 2012 19:08
    mare50
    Poziom 10  

Witam wszystkich.
    Mam kamerę pogłosową Digital Delay Line ddl 06 plus która nie posiada zasilacza.Jeżeli ktoś ma schemat lub posiada tą kamerę to bardzo bym prosił o podanie typu transformatora.Nie chcę eksperymentować bo mogę spalić całe urządzenie a chcę go wykorzystać do gitary.
    Z góry dziękuję.

0 7
  • #2 04 Maj 2012 13:15
    mare50
    Poziom 10  

Nie mogę uwierzyć, żeby nikt nie wiedział na temat tej kamery pogłosowej, mimo iż ma troszkę lat.

0
  • #3 23 Maj 2012 13:29
    mare50
    Poziom 10  

Dzięki uprzejmości koledze "operator5wp"dostałem napięcia do trafo za które dziękuję.
    Ja dałem troszkę nietypowy transformator TS 8/30 który ma zbliżone napięcia do oryginału.
    Po podłączeniu okazało się że tor m-cz jest sprawny lecz nie ma pogłosu i echa.Nie jestem zbyt dobry z elektroniki cyfrowej więc sam na pewno sobie nie poradzę.Wstępnie rozrysowałem schemat wejścia układu scalonego lecz dalej ......
    W tym miejscu proszę o pomoc,za którą dziękuję.

0
  • #4 04 Lip 2012 13:08
    mare50
    Poziom 10  

mare50 napisał:
    Dzięki uprzejmości koledze "operator5wp"dostałem napięcia do trafo za które dziękuję.
    Ja dałem troszkę nietypowy transformator TS 8/30 który ma zbliżone napięcia do oryginału.
    Po podłączeniu okazało się że tor m-cz jest sprawny lecz nie ma pogłosu i echa.Nie jestem zbyt dobry z elektroniki cyfrowej więc sam na pewno sobie nie poradzę.Wstępnie rozrysowałem schemat wejścia układu scalonego lecz dalej ......
    W tym miejscu proszę o pomoc,za którą dziękuję.

Po wnikliwej analizie płytki z zasilaczem został wykryty błąd w opisie tranzystora,więc zrobiłem ponownie schemat i mam nadzieje że teraz będzie dobrze.

0
  • #5 06 Lip 2012 00:43
    AnTech
    Poziom 31  

Transformator sieciowy powinien mieć jednakowe co do wartości napięcia wtórne. W TS 8/30 są one różne. Inne są też ich wydajności prądowe.
    Niestety nie dysponuję żadną dokumentacją techniczną tego urządzenia.
    Nie jest to przypadkiem stary wyrób firmy ADS z Łodzi? Jeśli tak zapytaj u producenta.

0
  • #6 09 Lip 2012 21:42
    mare50
    Poziom 10  

Niestety to nie ADS tylko SEEA Oświęcim.Transformator dałem tylko na próbę zobaczyć czy działa.Wzmacniacz operacyjny TL 082 działa,tylko nie ma pogłosu.Jest tam LM311N chyba jako komparator ale sygnału nie przepuszcza jest na jego wejściu i dalej już zanika.

0
  • #7 18 Wrz 2012 07:23
    kwaziu
    Poziom 9  

Witam ja posiadam ta kamere pogłosową napisz do mnie na priv to ci wysle szystko co chcesz

0
  • #8 25 Sty 2014 02:27
    mare50
    Poziom 10  

Transformator jest TS 8/28 napięcie wej 230v a wtórne 2x 8.1v prąd 0.35A.
    Po dokładnej analizie ścieżek (przez lupę) okazało się że ścieżki były zwarte cyną.
    Po rozłączeniu kamera działa.Dziękuję koledze kwaziu za pomoc.
    Temat zamknięty.

0