Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router WRT120N Instalacja

RoGo15 24 Apr 2012 19:36 1708 9
    RoGo15
    Level 10  
    Witam.
    Mam problem z zainstalowaniem routera Linksys WRT120N, mam również router Linksys WRT54GL którym idzie internet przez kabel....zakupiłem WRT120N aby posiadać sieć bezprzewodową, i na samym początku pojawia się problem uruchamiam płytkę od routera i tam mam do wyboru czy będę korzystał z obu routerów czy mam go zastąpić....obojętnie którą opcję wybieram wyskakują mi schematy jak podłączyć aby śmigało, i tutaj też mam problem wówczas nie mam i nigdy nie miałem w starym routerze kabla INTERNET mam po prostu wyprowadzoną antenę i kable podpięte pod gniazda lan. Gdy już podłączę wszystko jak na schematach wyskakuje OCZEKIWANIE NA ROUTER, jakoś po 5 min. wywala mi, że Router jest źle podłączony, nie wykrywa go. Męczę się z tym trochę czasu, przeczytałem już kilkanaście tematów i dalej nie wiem jak to zrobić. Proszę o szybką odpowiedź.
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    RoGo15 wrote:
    Mam problem z zainstalowaniem routera Linksys WRT120N,

Od kiedy router trzeba instalować? Wystarczy przeglądarka internetowe i adres IP routera.
    RoGo15 wrote:
    mam również router Linksys WRT54GL którym idzie internet przez kabel....

Może dokładnie jak masz dostarczony ten internet do mieszkania?
    Elektronik223
    Level 18  
    Witam,
    WRR54GL ma też możliwość pracy z WiFi,
    Podobnie jak WRT120N

Czy od dostawcy masz zestawiony link radiowy poprzez ten router?
    RoGo15
    Level 10  
    Wiem, że można skonfigurować router przez przeglądarkę adres http://192.168.1. czy jakoś tak, ale ten adres nie działa.

Internet mam radiowy, jest sieć bezprzewodowa w routerze WRR54GL ale nawet kablowy mam słaby (2 Mb/s) a co by dopiero było z Wifi, więc dlatego postanowiłem kupić nowy router, zrobić sieć bezprzewodową i połączyć go ze starym jednym kablem co dało by większą prędkość internetu...i mógłbym sobie latać z laptopem po całym domu.
    Elektronik223
    Level 18  
    RoGo15 wrote:
    Wiem, że można skonfigurować router przez przeglądarkę adres http://192.168.1. czy jakoś tak, ale ten adres nie działa.

Internet mam radiowy, jest sieć bezprzewodowa w routerze WRR54GL ale nawet kablowy mam słaby (2 Mb/s) a co by dopiero było z Wifi, więc dlatego postanowiłem kupić nowy router, zrobić sieć bezprzewodową i połączyć go ze starym jednym kablem co dało by większą prędkość internetu...i mógłbym sobie latać z laptopem po całym domu.

czyli dostawę sieci realizujesz tak?:
    [dostawca sieci] - - -(łącze radiowe/powietrze)- - ->[(Twój dom)WRR54GL]--(kabel)-->[komputer]
    RoGo15
    Level 10  
    Zgadza się ;]
  • Helpful post
    Elektronik223
    Level 18  
    RoGo15 wrote:
    Zgadza się ;]

1.urządzenia nie mogą pracować na tym samym kanale
    2.urządzenie nowo zakupione posiadać musi klonowanie tak zwanego MAC Address.
    3.urządzenia wpinasz tak:
    [dostawca sieci] - - -(łącze radiowe/powietrze)- - ->[(Twój dom)WRR54GL]--(kabel)-->- - -[WRT120N(WiFi)klonowanieMAC]- - ->[komputer]
    4.z umowy od dostawcy wpisujesz adresy IP i bramy i DNS do WRT120N tak samo jak do komputera.
    5.klonujesz adres MAC przy podłączonym komputerze do WRT120N
    6.przypilnować musisz by się adresacje nie powtórzyły w obu urządzeniach.
    7.pisz w którym kroku, gdzie poległeś
    RoGo15
    Level 10  
    4.z umowy od dostawcy wpisujesz adresy IP i bramy i DNS do WRT120N tak samo jak do komputera.

Tego za bardzo nie rozumiem, jestem w tym zielony więc jak byś mógł bardziej szczegółowo to wytłumaczyć ;] był bym bardzo wdzięczny. ;]
  • Helpful post
    Elektronik223
    Level 18  
    ad 4. z firmą która dostarcza Ci sieć masz podpisana umowę.
    na umowie masz dane do konfiguracji karty sieciowej komputera
    razem z adresem IP, bramą, serwerami DNS lub DHCP.

Czy masz takie dane na umowie wyszczególnione od dostawcy?
    RoGo15
    Level 10  
    Uff....dałem sobie radę ;] dzięki Elektronik223 za pomoc :D