Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW e46 czy Seat Leon - co wybrać ?

Garnizon 24 Kwi 2012 20:15 2871 4
  • #1 24 Kwi 2012 20:15
    Garnizon
    Poziom 7  

Witam.
    W najbliższym czasie spodziewam się zastrzyku gotówki i chciałbym kupić samochód. Mam dwa typy: BMW e46 (320d 130-150km) i Seat Leon (1.9 TDI 110-130km).
    Co jest lepsze pod względem mechanicznym , blacharskim, który byłby bardziej dynamiczny i dawał więcej frajdy z jazdy ?
    Będę wdzięczny za Wasze wypowiedzi.

0 4
  • #2 24 Kwi 2012 20:24
    Ireneo
    Poziom 40  

Garnizon napisał:
    więcej frajdy z jazdy

Tylnonapędowe BMW :D

0
  • #3 24 Kwi 2012 22:35
    pbkat
    Poziom 14  

To jak porównanie musztardy i ketchupu... albo wódki i ginu. To nie są autka nawet z tej samej bajki... a jedyne co je łączy to rodzaj paliwa.

0
  • #4 24 Kwi 2012 23:55
    CGB_Spender
    Poziom 14  

pbkat napisał:
    To jak porównanie musztardy i ketchupu... albo wódki i ginu.
    Prędzej taniego wina z Jackeim Danielem :D

Garnizon napisał:
    Co jest lepsze
    To co będzie w lepszym stanie technicznym :D 320d o wiele ciekawsze mechanicznie, jednak sekta TDI ma tu udział większościowy więc nie licz na neutralne opinie.

0
  • #5 25 Kwi 2012 20:15
    Garnizon
    Poziom 7  

Dlaczego jak porównanie musztardy i ketchupu? :) Wydaje mi się ze maja coś w sobie podobnego. Obydwa maja nutkę sportowa w sobie (chodzi o bryle auta, choć nie wiem czy e46 to jest aż tak widoczne)... oczywiście mogę się mylić.

Głownie chodzi mi o awaryjność np. silników. Bo wiem ze naprawy diesla są kosztowne wiec wolałbym jak najmniej robić. Mówicie ze BMW ciekawsze mechanicznie a czy za tym idzie większa awaryjność? No i tez chodzi mi o blacharkę żeby autko z 2000r za rok czy dwa nie zaczęło mi gnić. Oczywiście postaram się dokładnie sprawdzić przed zakupem samochód żeby nie kupić po wypadku.

Kiedyś coś słyszałem ze w Seacie często elektryka siada nie wiem to prawda ?A w BMW ponoć wtryski są słabe (często padają) i niby są drogie ..
    Nie wiem ile w tym prawdy ale chciałbym żebyście rozwiali moje wątpliwości :)

0