Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka AEG Electrolux Lavamat 1820 uszkodzona elektronika silnika pralki

24 Apr 2012 21:05 7191 3
 • Level 10  
  Witam.

  To mój pierwszy post w tym dziale. Uszkodzona została elektronika silnika magnetycznego AEG Lavamat 1820. Pralka włącza się ale programy nie startują, czasami słychać załączanie się elektrozaworu wody. Błąd się nie pokazuje. Dopiero jak wejde w tryb serwisowy wyświetla się błąd E5E, znalazłem opis tego błędu na czeskiej stronie i krótko mówiąc oznacza błąd komunikacji pomiędzy sterownikiem pralki a sterownikiem silnika. Wjąłem sterownik silnika i widać na jednym z triaków przegrzaną nóżke. Oraz 3 rezystory przypieczone. Kondensator jest osmolony ale myślę, że jest ok. Tranzystory to SKB06N60. Pytanie czy da się je kupić lub czy są jakieś zamienniki tego tranzystora i czy są szanse, że po wymianie to ruszy. Pytanie jeszcze jakie mogą być wartości upalonych rezystorów. Na zdjęciu widoczne uszkodzenia.

  Pralka AEG Electrolux Lavamat 1820 uszkodzona elektronika silnika pralkiPralka AEG Electrolux Lavamat 1820 uszkodzona elektronika silnika pralkiPralka AEG Electrolux Lavamat 1820 uszkodzona elektronika silnika pralki
 • Helpful post
  User removed account  
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  Każde ze zdjęć po 3 megabajtów i guzik z nich wynika :( - szanowny użytkownik chyba lubi kotlety mielone skoro lubuje się w ujęciach tylko przysmażonych elementów.
  Prosimy o fotki całości modułu z góry, tak z jednej jak i z drugiej strony płytki.
  Upalone rezystory mają 0,1Ω jak pamiętam. Z uszkodzeń ścieżki obok vr7 wywnioskować można, że nap. zasilania pralki było lekko ponad normę :)
 • Level 10  
  Tranzystory wylutowane. Wszystkie ustrzelone. Oprocz widocznych uszkodzonych elementow padl drobne rezystory i wszystkie melfy i diody. Wszystko po drodze do kontrolera. Plytka wyglada jak po strzale pioruna ale reszta elektroniki w pralce jest ok. Sciezki pod zlaczem wyparowaly. Nie wiem czy procek jest ok wiec raczej reanimacja tej plytki nie ma sensu. Sprawdzony silnik i wszystkie zasilania. Sa ok. Zasilanie tej plytki tez ok. W tym momecie zalatwiam nowy modul. Ja dotrze okaze sie czy tylko on zostal ustrzelony. W tym momencie dzieki za kazda pomoc. Dam znac jak modul bedzie wymieniony. A pralka to lavamat 1820