Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus C360 3P Jak zabrać sie do rozbierania skrzyni....?

24 Kwi 2012 21:31 24451 16
  • Poziom 9  
    Witam posiadam ursus 360 3P stała sie katastrofa ścięło i po jednym zębie na trybie bodajże od 4 i 3 biegu... i zamierzam zebrać sie do rozbiórki skrzyni z tego co wiem trzeba rozpołowić ciagniczek skrzynie rozdzielic od tylniego mostu tak jak sie przyjrzałem i co mi powiedział wstapnie mechanik wiecej nie chcial powiedziec...
    jeśli macie jakieś rady wdzieczny byłbym za to... Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Wózek posiadam posadzke posiadam miejsca mam sporo a nie raz juz rozjeżdzałem ciągnik to taki zielony z tego nie jestem trzeba rozjechac go na 2 czy 3 części??
  • Poziom 13  
    Gdy chce sie wyjąć cokolwiek wyjąć ze skrzyni trzeba ją rozdzielić od tylnego mostu ponieważ wałki wychodzą właśnie do tyłu. Więc wystarczy na 2 części. Ale pewności nie mam czy wałki sprzęgłowe nie będą przeszkadzały w czymś (robiłem to dawno). Ja miałem rozpołowiony i wtedy zabrałem sie za oddzielanie skrzyni od mostu.
  • Poziom 24  
    Rozjeżdżasz na trzy części, odjeżdżasz silnikiem podpierasz, podpierasz most najlepiej z przodu i z tyłu i odjeżdżasz skrzynią, rozdziel tak części abyś miał swobodny dostęp, skrzynię po rozłączeniu zdejmujesz na paletę trzeba dwie osoby do zdjęcia skrzyni.Zdejmujesz tylni podnośnik i rozłączasz widełki napędu z wodzika WOM bo nie rozdzielisz.
  • Poziom 9  
    wszystko rozdzielone nawet poszlo bez problemowo skrzynia nawet rozebrana praktycznie pozostalo tylko wyciagnac tryba od 4 i3 birgu i bedzie juz wzio i pózniej złożyc a i jescze kilka czesci do wymiany jak zauważyłem łozyska igiełkowe a pozostałych mysle nie ruszac sa nawet w dobrym stanie ...
  • Poziom 24  
    Koła zębate wymieniaj parami, załóż nowe wpusty (kliny).
  • Poziom 9  
    wpusty to znaczy co to ??

PS a wicie moze jak da sie zmniejszyć wycie na 5 biedu cos tam wyregulowac trzeba na zwrotncy ciezarki... ostatnio cos mi zazelo własnie bardziej wyc na 5 biegu perkinsy walsnie to maja ze tak wyja

Proszę natychmiast poprawić pisownię we wszystkich swoich postach, użyj przycisku "pisownia", pamiętaj o wielkich literach oraz znakach interpunkcyjnych.
    [Z]
  • Specjalista Maszyny Rolnicze
    Jakie zaś ciężarki? Dyferencjał do ustawienia. Koło ataku względem tależowego. Jak nie pomoże a to możliwe to wymiana. Wyjący dyfer to choroba 60-tek.
  • Poziom 24  
    Jak rozbierzesz to zobaczysz Link najlepiej jak koła są ciasno na wałku pośrednim bo z czasem i tak wybijają wałek i wpust,wałek pośredni dałbym nowy koszt niewielki.
    Cytat:
    PS a wicie moze jak da sie zmniejszyć wycie na 5 biedu cos tam wyregulowac trzeba na zwrotncy ciezarki... ostatnio cos mi zazelo własnie bardziej wyc na 5 biegu perkinsy walsnie to maja ze tak wyja

zmienić koła z prostymi zębami na skośne, atak i wieniec pasują z zetora

ursus

zetor
  • Poziom 9  
    dzieki koledzy jutro rozbiore d tego i obczje to i owo
  • Poziom 2  
    witam mam taki problem z typowa 60 walek posredni ze skrzyni do silnika wyrzuca olej kto wie jak to rozebrac? czy trzeba cala skrzynie rozbierac?
  • Poziom 2  
    tak chodzi o walek sprzegłowy
  • Poziom 18  
    Mam pytanie w sprawie dyfera w C360 Szukałem w necie ale nie znalazłem instrukcji jak ustawić/wyciszyć oryginalny most w tym ciągniku
    Słyszałem że należy skręcać i sprawdzać kartką papieru stopień zazębienia
    Czy ta metoda jest poprawna?