Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Założyłem radio internetowe ,ale nikt go niesłucha...

07 Sty 2005 19:38 6204 14
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    No więc tak po pierwsze nie napisałeś jakie masz łącze czy jesteś w sieci LAN czy neostrada czy coś innego.

Jeśli jesteś w sieci LAN to jesteś poza Natem i masz IP wewnętrzne dlatego ludzie nie mogą Cię słuchać. Są na to dwa sposoby:

1. Poproś admina o przekierowanie portów 8000 i 8001 ale mówię z góry, że raczej tego nie zrobi. Będzie ględził że łącze będzie się zapychać itd.:) A niestety nie ominiesz firewalla to nie takie proste jest co prawda tunelowanie itd. ale to już dłuższa rozmowa na ten temat:)

2. Wykup sobie profesjonalny serwerek i po kłopocie.

Żeby ludzie mogli Cię słuchać musisz mieć IP zewnętrzne! Spróbuj napisać coś więcej jakiego masz neta itd. to postaram się pomóc :):)

P.S. Jeśli masz neostrade to bez problemu powinni Cię słyszeć ludzie ale też nie łudź się, że utrzymasz większą ilość słuchaczy:):) Pozdrawiam:)
  • Poziom 2  
    a jeśli ktos ma radiówke i chce mieć radio?? o co chodzi z tym shoutcastem kto mi da dokladne linki do sciagnieca go i powie jak i gdzie zainstalowac? bardzo was prosze!!!
  • Poziom 17  
    No więc postaram Ci się pomóc i rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.

Jeśli masz radiówkę to rzeczywiście masz problem. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wykupienie serwerka profesjonalnego. Najtańsze serwery jakie znalazłem to za 25 zł miesięcznie na 25 slotów z jakością 32kbps, lub za 20 zł na miesiąc bez ograniczenia slotów z jakością 32kbps ale z ograniczeniem transferu (10GB na miesiąc), więc jeśli będziesz miał mało słuchaczy to powinno Ci wystarczyć ale jeśli np będzie Cię słuchało 50 osób to już jest lipa bo 10GB poleci raz dwa.

Druga sprawa pytasz o shoutcasta więc tak:

1. Po pierwsze najpierw polecam przeczytanie artykułu http://www.mi.com.pl/artykuł.php?id=188 masz tam podany świetny opis krok po kroku jak założyć własne radio internetowe, jak skonfigurować serwer shoutcast itd. (koniecznie to przeczytaj).

2. Tutaj masz link do serwerka shoutcast stąd możesz go ściągnąć http://www.shoutcast.com/downloads/sc1-8-9/shoutcast-1-8-9-windows.exe

3. Tutaj masz link do pobrania plugina do winampa niezbędnego do nadawania radia http://www.shoutcast.com/downloads/shoutcast-dsp-1-8-2b-windows.exe

Linki sprawdzałem więc chodzą są aktualne. Po pobraniu instalujesz:

a) serwer
    b) plugin

Konfigurujesz plugin i jedziesz:) ale tak jak mówię nie będą Cię słyszeć ludzie niestety radiówka:( Postaw serwer gdzieś na zewnętrznym IP, jeśli np jakiś Twój kolega ma neostrade możesz u niego serwer postawić i wtedy będziesz słyszalny ale też nie łudź się, że utrzymasz wielu słuchaczy. Najprostszym rozwiązaniem jest wykupić serwerek shoutcas i po kłopocie:) Mam nadzieję, że rozwiązałem Twoje wątpliwości. pozdrawiam:):):)
  • Poziom 2  
    dzieki :) pomogles baaardzo :) ale oplaca sie taki serwer?? ;/

Dodano po 1 [minuty]:

a i jeszcze cos a jak moj kolega ma serwer to co mi to da??

Dodano po 9 [minuty]:

i teraz tak zainstalowalem i co pozniej ?? :D
  • Poziom 17  
    Przeczytaj dokładnie ten artykuł który podałem Ci w punkcie pierwszym. Tam masz krok po kroku jak skonfigurować serwer itd.

Jeśli np. Twój kolega ma zewnętrzne IP to możesz u niego postawić serwer i u siebie w domu w pluginie wpisujesz zamiastlocal host w polu adres wpisujesz jego adres IP wciskaszconnect i łączysz się z serwerem który jest postawiony u niego i do jego serwera wysyłasz muze a później z serwera jeżeli ma zewnętrzne IP idzie w świat to co nadajesz i ludzie mogą Cię słuchać :)

Pytasz czy opłaca się taki serwer no więc jeśli masz kasę to jak najbardziej bo to są profesjonalne serwery o szybkich łączach takie serwery bez problemu utrzymują 100, 500 i więcej słuchaczy z jakością np 48kbps lub większą, zależy jeszcze jaki serwer sobie wykupisz :) a np jeśli Twój kumpel postawi serwer na neostradzie to raczej dużo słuchaczy nie utrzymasz:) ale napewno będzie CIĘ słychać w necie:) Pozdrawiam :)
  • Poziom 17  
    Avatar masz racje jakość 32 kbps nie jest zachwycająca ale jeśli masz pieniądze można kupić 128 kbps. Kto ma kase ten ma wszystko. Ja poprostu podałem najtańsze serwerki jakie znalazłem. Poza tym większość radyjek internetowych w Polsce nadaje właśnie jakością 48 kbps mono. Nawet Megastacja czy radiosfera. Żeby nadawać z jakością 128 kbps trzeba mieć spore łącze nio i łącze na którym stoi serwerek musi być szybkie.

Poza tym u nas w Polsce wiadomo jakie są łącza słabe i radio z jakością 128 kbps owszem przyznam, że słucha się fajnie ale np częściej zrywa a np z jakością 48 kbps słuchasz i zero przycinania się i zero Bufforowania to ma też swoje zalety a wady no to wiadomo coś za coś jakość za buffer a ja wolę posłuchać radia w mniejszej jakości np 48 kbps ale żeby mi nie zrywało niż jak mam słuchać z jakością 128 kbps i denerwować się na to, że się zacina:) Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    witam
    korzystam z radiówki :/
    ale posiadam server na którym osadzona jest strona www
    da się go jakoś wykorzystac do nadawania??
    pzdr david[/i]
  • Poziom 18  
    Nie, nie ma takiej możliwości kolego dbialas
  • Poziom 21  
    Ja chciałbym założyć Telwizję Internetową jaki program by był najlepszy do nadawania obrazu?
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    ja mam pytanie czy założenie radia internetowego coś kosztuje ?????
  • Poziom 10  
    Jak juz ktos mowil, ze jesli masz zewnetrzne ip to mozesz postawic serwer SHOUTCAST i to nic nie kosztuje. Jesli natomiast masz wewnetrzne ip to sprawa jest juz bardziej skomplikowana. Wracajac jeszcze do jakosci radia mozna nadawac w formacie aac+ i wtedy jakosc przy 32kbps jest porownywalna z 112kbps mp3 w najnowszej wtyczce dsp jest wbudowany encoder aac+
  • Poziom 21  
    A więc :
    Zakładasz konto na http://listen2myradio.com/
    Potem ściągasz plugin schoutast do winampa wpisujesz dane które Ci podali nadajesz.
    Kompletnie za darmo !!! HIT
    Pisz na maila zumo2ster(malpa)gmail.com
    Pozdrawiam