Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite A30-213 WIFI MINI PCI

supermar 24 Apr 2012 22:25 4032 8
    supermar
    Level 11  
    Witam,
    Posiadam laptopa Toshiba SA30-213 (PSA30E-00RL5-PL), dokupiłem do niego kartę WIFI mini PCI PA3233U-1MPC. Jest to Atheros AR5001X. Karta w systemie zainstalowana, sieci wyszukuje, procedurę połączenia przechodzi a połączenia nie ma. Nie dostaje IP. Karta obsługuje standard a i b, próbowałem na różnych routerach ze standardem b. Próbowałem bez zabezpieczeń. Przypisałem na routerze na stałem adres IP do MAC, ten IP przypisałem na laptopie i nic. Czy miał ktoś podobne doświadczenia z tak starym laptopem? Co jeszcze mogę zrobić? Karty mam już dwie takie same na obu to samo.
    waber
    Level 12  
    A może antywirus blokuje połączenie z siecią ??
    supermar
    Level 11  
    Mam Avasta, wyłączyłem i jest to samo.
    waber
    Level 12  
    Ewentualnie ustawienia zapory systemowej ?

A karta sieciowa odbiera pakiety ??

Możesz jeszcze odpalić jakiegoś Linuxa z CD np. ubuntu i sprawdzić czy pod tym system karta ma problemy z łączeniem się za siecią.
    supermar
    Level 11  
    Sprawdziłem, bez zapory to samo. Pakietów nie odbiera. Po Ubuntu nie łączy się z siecią. Chyba będę musiał kupić kartę na USB...
    PitD

VIP Meritorious for electroda.pl
    Pin 7 zaklejony?
    Jeżeli nie to go zaklej i powinno pomóc.
    Toshiba Satellite A30-213 WIFI MINI PCI
    supermar
    Level 11  
    Zakleiłem 7 pin i nadal nie łączy się z siecią. Wyczytałem że pin ten zakleja się jeśli laptop nie ma przełącznika WIFI na obudowie. Ja w moim mam taki włącznik. Jak zakleiłem 7 pin to przełącznikiem nie można było wyłączyć WIFI, czyli zaklejenie było poprawne.
    PitD

VIP Meritorious for electroda.pl
    Skoro na innej też nie działa to raczej uszkodzony/odlutowany mostek.
    W takim sprzęcie naprawa nieopłacalna.
    Chyba że sam dysponujesz stacją Hot-Air i wprawą w lutowaniu BGA.
    supermar
    Level 11  
    udało mi się nabyć inną, nowszą kartę: PA3362U-1MPC. Po zainstalowaniu w systemie nie wykrywał sieci. Zakleiłem piny 11 i 13 karty. I sieć działa! Dziwne że karta przeznaczona do tego laptopa nie chciała zadziałać...