Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pomozcie zielonemu za granica USA kupic telewizor z dostepem do internetu,Wi fi

taquito16 25 Kwi 2012 02:31 1751 12
  • #1 25 Kwi 2012 02:31
    taquito16
    Poziom 2  

Witam. To moj pierwszy post ;) szukam telewizoru od 47 do 52 cali. Interesuje mnie najbardziej taka opcja(.. hmm.. czy w ogole ona istnieje?) jak dostep do internetu po WSZYSTKICH STRONACH internetowych. mieszkam w stanach i chcialbym miec dostep do polskiej telewizji przez internet, jest taka mozliwosc? Pomozcie.

Regulamin p.3.1.13. Na forum nie używamy Caps Lock. Proszę poprawić tytuł i pisownię! [P.]

• #3 25 Kwi 2012 14:22
    taquito16
    Poziom 2  

Odpowiedzi na pytania:
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? = Salon z kuchnia 5m x 10m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? od 3 do 5 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? max 5
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stac
    6. Jak słońce świeci w pokoju? telewizor stoi w cieniu tak ze nie pada na niego slonko
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic 32, nie wiem jaki model bo sie nie znam, ale bardzo stary i duzy, ekran nie jest plaski.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dostep do internetu, hmm czy w ogole jest taka opcja, poniewaz przebywam na stale w stanach zjednoczonych i chcialbym miec dostep do polskiej telewizji przez internet
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? jakis dekoder
    10 .Jakie urządzenia? dvd, Vhs, dekoder,
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 15h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojetnie,
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, Film, Seriale, News
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Owszem, dlatego sie do Was zwracam drodzy profesjonalisci o pomoc
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? NIE
    16. Preferencje co do marki? Obojetnie
    17. Preferencje co do wielkości? 46 do 52
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? kontrast za ciemno albo za jaskrawe kolory
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? po tyle samo
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? hmm cenny roznia sie od polskich w $ 1200 w PLN 4000
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie musi miec nie interesuje mnie

Dodano po 2 [minuty]:

KOREKTA DO PYTANIA 5 = TELEWIZOR MA WISIEC

• #4 25 Kwi 2012 14:34
    eM!
    Poziom 13  

Przy odległości 3m 46" wydaje się trochę małe, natomiast 5m dyskwalifikuje taki rozmiar w pojęciu wygodnego oglądania. Parametr 3-5m od TV jest dość szeroki. Zastanawiałbym się na Twoim miejscu raczej nad czymś większym jeśli chodzi o ilość cali przekątnej ekranu.
    Z opcji internetowych na chwilę obecną chwalony jest Sony HX750, ale ten model chyba będzie wykraczał poza Twój budżet (nie wiem jaka cena jest w USA). Może jakiś Sony z serii EX? np 720? Choć boję się, że przy tej odległości nie będziesz siedział centralnie na wprost TV i będą dokuczały Ci słabsze kąty tego modelu.

Jeśli chodzi o zawartość internetową, czy to serwisów, czy zwykłe surfowanie i przesyłanie danych strumieniowych wszystko w jak najlepszym porządku. Miałem taki TV (Sony 46EX720) przez około 2-3 miesiące i nie narzekałem na niego. Teraz zostawiłem go rodzicom więc nie orientuję się co dodali do zawartości internetowej i co dali w nowych aktualizacjach.

• #6 25 Kwi 2012 15:36
    eM!
    Poziom 13  

Niestety, z tego co się orientuję to nie. Choć mogę się mylić.
    Z zasłyszanych informacji (nie potwierdzonych niczym jak do tej pory) w kolejnych aktualizacjach można liczyć na adobe w przeglądarce. A jak się sprawa miewa na rynku Ameryki północnej jeśli chodzi o soft - musisz dopytać w sklepie, bo sam wiesz, że są różnice w dodatkach na różne rynki.

• #7 25 Kwi 2012 19:58
    AxelNext
    Poziom 38  

taquito16 napisał:
    mieszkam w stanach i chcialbym miec dostep do polskiej telewizji przez internet, jest taka mozliwosc?
    W Polsce nie ma dostępu do Polskiej telewizji przez internet, a chcesz mieć dostęp w USA :?: :D

Nawet jeśli udałoby Ci się kupić TV i po zmianie języka na Polski uzyskać dostęp do aplikacji internetowych typu ipla, iplex czy TVN Player to program wyłapie inny niż polski adres IP i nie połączy. Po prostu dostaniesz komunikat, że nie masz dostępu do treści audiowizualnej z terytorium twojego kraju.

• #8 25 Kwi 2012 20:06
    Mylagos
    Poziom 19  

Po kolei.
    Flasha z tego co wiem niestety nie ma w telewizorach Sony.
    axelakis ma rację, wszelkie serwisy w telewizorach Sony są udostępniane po IP.
    Nowy model Sony ( HX750 ) ma chyba jak na ten moment największe możliwości internetowe ( nie licząc braku flasha ), ale swoja prawdziwą moc w tej kwestii pokaże dopiero z NSZ-GS7. :) https://forum.sony.pl/viewtopic.php?p=216582#p216582

• #9 25 Kwi 2012 22:24
    taquito16
    Poziom 2  

Czyli jestem w Czarnej Du**e i zostala mi ta nedzna Polonia :/ ktora jest od zawsze nadawana w USA.

• #10 25 Kwi 2012 22:31
    AxelNext
    Poziom 38  

Zawsze możesz wrócić do Polski :D

• #11 25 Kwi 2012 22:34
    eM!
    Poziom 13  

Głowa do góry. Istnieje szansa dla Ciebie, choć przyznam, że sam nie próbowałem bo nie miałem potrzeby.
    maskowanie IP poprzez proxy
    Może coś takiego pozwoli Tobie na korzystanie z zawartości polskich serwisów takich jak IPLA?

• #12 25 Kwi 2012 22:40
    AxelNext
    Poziom 38  

To nic nie da bo nawet jak ukryjesz IP w Polsce to też Cię wywali :)
    Kiedyś z ciekawości spróbowałem ukryć IP

• #13 25 Kwi 2012 23:14
    Kpc21
    Poziom 22  

Bo może użyłeś zagranicznego proxy, wyszło więc na to samo :)

IP nie ukryjesz, bo routery muszą skądś wiedzieć gdzie przesyłać dane :) IP możesz najwyżej zamaskować.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME