Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Patent na zabezpieczenie mikrofonu, przed płukaniem w wanience.

Sivyx 25 Kwi 2012 10:00 1973 17
  • #1 25 Kwi 2012 10:00
    Sivyx
    Poziom 14  

Witam wszystkich. Poszukuje jakiegoś patentu na zabezpieczenie mikrofonu lutowanego, przed płukaniem w wanience ultradźwiękowej.

Padła mi dmuchawka, byłem za granicą i teraz troszkę się bawię w domu, więc nie opłaca mi się na razie kupować hot'a.

Za wszelką pomoc się odwdzięczę pozdrawiam.

0 17
  • #2 25 Kwi 2012 10:33
    Shady 89_tychy
    Poziom 18  

Ja osobiście płukałem jak leci i nigdy nie było problemów. Oczywiście potem hot'em wydmuchałem płytę. Czasami jak telefon był jakiś dziwny(droższy) to taśma przeźroczysta na mikrofon i do wanienki.

0
  • #3 25 Kwi 2012 10:36
    Sivyx
    Poziom 14  

Powaga zwykłą taśmą? Się nie odklejała?

0
  • Pomocny post
    #4 25 Kwi 2012 10:41
    Shady 89_tychy
    Poziom 18  

Zależy jaka taśma i jak duża powierzchnia styku z mikrofonem. Ja robiłem próby z uszkodzonymi mikrofonami. Na kawałku starej płyty z mikrofonem kleiłem go taśmami różnego rodzaju. Folia strech do owijania palet z pudłami dawała dobre efekty, tylko że owijałem nią większą powierzchnię. Czyli kawałem płyty. Folia do żywności też jest dosyć dobra. Najlepiej popróbować na czymś starym, niż uszkodzić mikrofon.

0
  • #5 25 Kwi 2012 10:49
    Sivyx
    Poziom 14  

No powierzchnia mikrofonu w nk czyli ok 1,5 x 3mm. Myślałem nad zaklejeniem izolacją i zasylikonowaniem, ale izopropyl pewnie rozpuści sylikon..:/

0
  • Pomocny post
    #6 25 Kwi 2012 11:21
    tino2003
    Admin grupy GSM

Używam kleju w sztyfcie i pistoletu, zawsze się sprawdza.
    Zaklejanie taśmą wydaje mi się kiepskim pomysłem, ale jak komuś działa to czemu nie ;)

0
  • #7 26 Kwi 2012 21:24
    konrdzik
    Poziom 22  

tino2003 napisał:
    Używam kleju w sztyfcie i pistoletu, zawsze się sprawdza.
    Zaklejanie taśmą wydaje mi się kiepskim pomysłem, ale jak komuś działa to czemu nie ;)

Możesz dokładnie opisać swój sposób jest całkiem interesujący.

0
  • #8 27 Kwi 2012 10:05
    elliott
    Poziom 21  

A nie da się po prostu odlutować mikrofonu ?? myślę że prostsze i łatwiejsze niż klejenie zawijanie i inne.

0
  • #9 27 Kwi 2012 10:57
    tino2003
    Admin grupy GSM

Coś takiego używam

Jeżeli ktoś twierdzi, że łatwiej wylutować cyfrowy mikrofon i potem go wlutować to śmiem twierdzić, że nigdy tego nie robił ;)

0
  • #10 27 Kwi 2012 11:03
    rekordgsm
    Poziom 31  

tino2003 napisał:
    Coś takiego używam

Jeżeli ktoś twierdzi, że łatwiej wylutować cyfrowy mikrofon i potem go wlutować to śmiem twierdzić, że nigdy tego nie robił ;)

Tym glutem, normalnie na otwór micro dajesz ? W sumie do środka nie powinno się dostać chyba.

0
  • #11 27 Kwi 2012 11:07
    elliott
    Poziom 21  

Do tino : źle twierdzisz. Tak i tak już w większości modeli trzeba na ciepło ściągnąć nalepkę to jak już płyta jest rozgrzana to co to za problem ściągnąć mic .

0
  • #12 27 Kwi 2012 11:08
    Sivyx
    Poziom 14  

Sprawdzone! Sposób Tina elegancko się spisał. Można jakimś kwadracikiem z izolacji zakleić wierzchnią część mikrofonu, lecz nie koniecznie:) Potem zalewasz tak dokładnie, żeby klej na okół mikrofonu doszedł do pcb(ważne, żeby nie było żadnych szpar). Do wanienki, a potem delikatnie odrywasz(bardzo fajnie odchodzi).
    (Ja tak zrobiłem, jeśli pomysłodawca ma coś do dodania to proszę pisać:)

Dzięki Tino i pozdro.

0
  • #13 27 Kwi 2012 11:08
    tino2003
    Admin grupy GSM

rekordgsm napisał:
    Tym glutem, normalnie na otwór micro dajesz ? W sumie do środka nie powinno się dostać chyba.

Żaden jeszcze mi się nie uszkodził jak do tej pory ;)

0
  • #14 27 Kwi 2012 11:12
    Sivyx
    Poziom 14  

elliott napisał:
    Do tino : źle twierdzisz. Tak i tak już w większości modeli trzeba na ciepło ściągnąć nalepkę to jak już płyta jest rozgrzana to co to za problem ściągnąć mic .

Co masz na myśli o ściąganiu nalepki? Ekrany?

0
  • #16 27 Kwi 2012 11:18
    Sivyx
    Poziom 14  

A po co ją ściągać? Odrywacie za każdym razem ekrany przed płukaniem?
    (Wiem, że dużo pytam, ale mam nadzieje, że nie rozdrażnię moderatora)

0
  • #17 27 Kwi 2012 11:20
    elliott
    Poziom 21  

Hehe zależy w czym myjesz i czy podgrzewasz minimalnie czy nie. Zależy jak suszysz płytę.

0
  • #18 27 Kwi 2012 11:44
    toon
    Poziom 28  

Pewny sposób to naklejenie taśmy przezroczystej a następnie zalanie woskiem ze świeczki.Metoda sprawdzona w 100%
    Oczywiście taśmę nakleić według rozmiarów mikrofonu a woskiem zalać aż do płyty

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo