Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kodowanie klimatronika i radia AUDI A2

25 Kwi 2012 10:37 3094 2
 • Poziom 10  
  Całą zimę przejeździłem z parującą przednią szybą. Okazuje się, że przy ustawieniu na odszranianie (a także innym) w żadnym przypadku nie leci powietrze na przednią szybę. VAG pokazuje

  1272 Silnik sterujący klapy centralnej V70
  zablokowany lub brak napięcia - BŁĄD SPORADYCZNY

  Myślałem, że będę musiał rozbierać całą deskę rozdzielczą by się dostać do tego silnika, jednak test elementów wykonawczych mnie zmylił. Mianowicie słychać działanie wentylatora i zmianę dźwięku powietrza tak jakby wszystkie klapy poruszały się ale nie czuć nawiewu centralnego na szybę. VAG trochę opornie się łączy z klimatronikiem (inne moduły ok) i w okienku kodowania programowego nic nie wyświetla, pokazuje tylko to

  8Z0820043D A2-KLIMAVOLLAUTOMAT 0510

  Nie wiem jaka wartość powinna być wpisana, może wpisanie właściwego kodu spowoduje poprawne działanie nawiewu. Oprócz powyższej niedogodności wydaje się, że reszta czyli ogrzewanie i chłodzenie kabiny działa poprawnie.

  Podobnie radio CHORUS 2 też zgłasza błąd

  1317 Sterownik tablicy przyrządów-J285
  magistrala CAN brak sygnału - BŁĄD SPORADYCZNY

  i nie ma kodowania

  8Z0035152A CHORUS II GRO 0006
  WSC30011

  W działaniu radia nie zauważyłem nieprawidłowości.

  Na polskich forach jest niewiele informacji o moim aucie a jest to AUDI A2 1,4TDI 75KM 2001r. Będę wdzięczny za podpowiedzi krok po kroku jak to naprawić bo w programowaniu VAGiem jestem początkującym.
 • Poziom 39  
  Klima nie ma kodowania w tym modelu.
 • Poziom 10  
  Wczoraj rozebrałem część kokpitu i okazało się, ze kanał prowadzący powietrze na przednią szybę nie jest na swoim miejscu. Powietrze zamiast odszraniać szybę leciało gdzieś pod deskę rozdzielczą. Temat uważam za zamknięty.