Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uniwersalny pilot do Yamaha AX-392

25 Apr 2012 11:25 1726 3
 • Level 9  
  Witam,

  ostatnio nabyłem wzmacniacz Yamaha AX-392 ale niestety bez pilota.
  Szukałem w sieci, na temat własnie owego pilota ale nic nie mogłem znaleźć.
  Czy ktoś może się orientuje jaki pilot będzie do tego wzmacniacza pasować ? Czy takie mega popularne modele z Aledrogo będą pasować ? Czy trzeba szukać specyficznego modelu akurat do AX-392.
  Chodzi mi głównie o sterowanie on/off, zmiana głośności oraz zmiana wejścia dzwięku.

  Dziękuję i pozdrawiam
 • Level 28  
  Napewno mogę zaprogramować pilota programowanego z komputera, sprawdzę jeszcze powinien być dokładny zamiennik, a może i jakiś pilot oryginalny.
  Popularne piloty są głownie do tv - czyli są to piloty uniwersalne , do sprzętu audio dużo mniej cokolwiek można dobrać.
 • Level 21  
  rooland wrote:
  Czy takie mega popularne modele z Aledrogo będą pasować ?
  Zależy co to takiego mega popularne. Bo np. bardzo popularne są piloty Logitech Harmony, np. 300i obecnie jest za ok.95 zł i ma w bazie danych twój wzmacniacz i 225 000 innych modeli.

  Mam taki, sprawuje się dobrze i obsługuje 4 urządzenia (w tym jedno którego nie ma w bazie danych, zaś inne które ma to obsługuje nie wszystkie klawisze - mniej ważne - ale nauczyłem je z oryginału, a to pewien problem bo oryginału nie masz, więc odrobinka ryzyka jest). A zatem wcale nie trzeba Harmony One czy innych bardzo drogich modeli, wystarczy prawie najtańszy. Tyle, że mi się popsuły 2 piloty (w obu się wyrobiły 2 najpopularniejsze klawisze), więc miałem większą motywację (za kupno oryginalnych zapłaciłbym drożej).
 • Level 28  
  Aby nie uczyć się pod jakim przyciskiem są funkcje pilota oryginalnego, to mogę zrobić zamiennik, przyciski są opisane jak w pilocie oryginalnym, oprócz opisu aux,
  pilot oryginalny ma przycisk MD. Info piloty(malpa)10g.pl