Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak wskazań zakresu FM na wyświetlaczu. Miniwieża SilverCrest KH2305

25 Kwi 2012 13:00 1436 4
  • Poziom 23  
    Witam.
    Miniwieża tak jak w temacie. Musiałem ją rozebrać bo przycisk jeden nie kontaktował. Po naprawie i ponownym złożeniu zauważyłem, że brak jest wyświetlanego zakresu na wyświetlaczu (radio analogowe skala cyfrowa). Zauważyłem zmiażdżony kondensator ceramiczny o oznaczeniu 3, jest on równolegle połączony z kondensatorem ceramicznym o oznaczeniu 22. Rozumiem, że 3 pikofarady i 22 pikofarady. Czy tu może być problem? Kondensatory są umieszczone przy głowicy. Po załączeniu radia pojawiają się na chwile napisy FM i trzy kreski i po chwili płynnie wygasają. Przy załączeniu CD i USB napisy się normalnie pojawiają i wyświetlane są poprawnie numery utworów.
    Dodam, że radio ładnie łapie stacje. Dzieje się tak na FM jak i na AM
    Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

EDIT:
    Wstawiłem nowy kondensator, ale 3,3 piko i nic dalej to samo. Sprawdzałem kondensator 22 na zwarcie i jest zwarty (ale robiłem to nie wylutowywując go z płytki). Pomoże ktoś?
    EDIT:
    Wstawiłem 2 nowe kondensatory 3 i 22 piko i nic. Posprawdzałem taśmy wszystko ok. Nie mam pojęcia co dalej?
    EDIT:
    Znalazłem problem - zimne luty na nóżkach wyświetlacza. Ale po wstawieniu tych kondensatorów przesunęła mi się skala cyfrowa w radiu. Zamiast zaczynać się od 87,5 do 108 zaczyna się od 82 do 102,5. Stacje łapią w swoich zakresach (RMF 93,0) Czy można to wyregulować?
  • Poziom 39  
    Możesz wstawić trymer 2-10p zamiast kondensatora 3p i sobie wyregulować, prawdopodobnie jest taki rozrzut parametrów i się "przestawiło".
  • Poziom 23  
    Dzięki za podpowiedź, a czy nie da się któtymś filtrem tego wyregulować, czy lepiej tego nie ruszać?
  • Poziom 39  
    Lepiej nie ruszać.
  • Poziom 23  
    Jeszcze raz wymieniłem ten kondensator i jest wporządku