Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lutowanie przerwanego przewodu w słuchawkach

25 Kwi 2012 14:50 3030 7
  • Poziom 8  
    Witam
    Przez moją nieuwagę przerwałem przewód od słuchawek, przy rozgałęzieniu od jacka do słuchawek, chcę je zlutowac, ale nie wiem jak połączyć przewody, od strony jakca są 3(niebieski, czerwony, i taki pomarańczowy) a od strony słuchawek po 2 od każdej(pomarańczowy, czerwony)
    W jaki sposób mam je ze sobą połączyć?
    Lutowanie przerwanego przewodu w słuchawkach
    Przepraszam za jakość obrazka, ale lepszego aparatu nie posiadam ;)
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Masa jest wspólna. Zmierz omomierzem od strony jack. Końcówka jack to: lewy kanał, środek prawy, i potem masa. Niebieski kabel, to masa. Łączysz: czerwony -> czerwonego, pomarańczowy -> pomarańczowego i niebieski do pozostałych od strony słuchawek.
    PS
    Te kabelki ciężko się lutuje. Ja zawsze zapalniczką trochę opalam miejsce łączenia (lutowania), bo jest na nich specyficzna izolacja.
  • Poziom 8  
    Nie posiadam omomierza, ale jak dobrze zrozumialem, to czerwony do jednych słuchawek, pomaranczowy do 2, a te 2 przewody co zostaly z tych słuchawek do niebieskiego?
  • Poziom 21  
    Tak, do niebieskiego. Tylko pamiętaj by potem zaizolować to, by nie zwierały się kable sygnałowe miedzy sobą i z masą.
  • Poziom 11  
    Przypal zapalniczką miejsca lutowania bo cyna sie nie będzie trzymała lub będziesz sie męczył z lutowaniem jeśli nie masz kwasu ...Bo przewody są lakierowane.
  • Poziom 8  
    Ok, zaczynam sie brac za lutowanie, mam nadzieje ze mi sie uda ;) dam znac o koncowym wyniku

Okej, działa, dzięki ;)
  • Poziom 21  
    Nie ma sprawy.
  • Poziom 11  
    Już jesteś mądrzejszy o tą jedną umiejętność...