Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zawór termostatyczny ?

25 Kwi 2012 16:55 3395 4
  • Poziom 8  
    Mam instalację CO na węgiel bez pompy.
    Chcę w garażu zamontować duży kaloryfer aby bylo w nim ciepło.
    Mam głowicę termostatyczną Eurotherm z gwintem przyłączeniowym M 30X1,5.
    Kaloryfer powinien mieć dużą moc - czy jeśli podłączę do rurą 3/4 cala to będzie grzał lepiej niż 1/2 cala.
    Co do zaworu termostatycznego - pasującego do głowicy - są na rynku zawory powiększone - specjalnie do instalacji CO wolnobiegowej - jaka jest wasza opinia?
    Czy warto taki zainstalować?
  • Poziom 43  
    Nie3awa napisał:
    czy jeśli podłączę do rurą 3/4 cala to będzie grzał lepiej niż 1/2 cala

Zależy jak daleko kaloryfer jest od pieca, jeżeli wyraźnie dalej niż pozostałe kaloryfery lepiej dać 3/4 przy załozeniu że pozostała część instalacji to 1/2, jeżeli pozostała część instalacji jest 3/4 to nie można dawać mniejszej średnicy.
    Z tym ciepłem nie przesadzaj, chyba że ma być warsztat w garażu. Dla samego garażu wystarczy 8 - 12 stopni. Upewnij się czy piec obsłuży zwiększone obciążenie.
    Nie3awa napisał:
    Co do zaworu termostatycznego - pasującego do głowicy - są na rynku zawory powiększone - specjalnie do instalacji CO wolnobiegowej

Przy wolnobiegowej przepływ jest wolniejszy, dając zwykły zawór możesz więcej stracić na zaworze niż zarobisz na rurze o większej średnicy.
  • Poziom 9  
    Kolego, nie ma co się za bardzo martwić. Daj zawór bez nastawy wstępnej, prosty z dużym przelotem i tyle. Za zawór zapłacisz około 20 zł i temat załatwiony. M30x1.5 to standard, większość zaworów będzie pasować.

Sam mam sklep z termostatami, więc wiem co mówię.

Pozdrawiam
    perfektt.pl
  • Poziom 21  
    rura 3/4 cala zawór reczny najlepiej kulowy mały opór wody i ne zapomnij zaizolowac rur do garazu pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Zamontowałem zawór termostatyczny specjalny do instalacji wolnobiegowej. Wszystko w porządku.