Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netbook(i) z Real`a Overmax OV-ML-02

Prz3mass_PRL 25 Kwi 2012 18:56 4770 4
  • #1 25 Kwi 2012 18:56
    Prz3mass_PRL
    Poziom 9  

Witam!

Ostatnio tak przeglądam gazetki Real`a i zauważam, że czasami można trafić na Netbooki oraz tablety firmy Overmax za rozsądną cenę. Mnie oczywiście tylko interesuję netbook bo nie przepadam za ekranem dotykowym. Dobra do rzeczy, może to trochę zły dział, ale mi chodzi głównie o to czy ktoś bawił się na tym właśnie modelu Netbook`a co jest podany w temacie lub na jego słabszej wersji.

Ogólne specyfikacje modelu:

-procesor 1GHz
    -RAM 512MB
    -"HDD" 4Gb z możliwością rozszerzenia przy pomocy czytnika SD
    -czytnik SD
    -wifi standarty b/g/n
    -4x USB
    -mini HDMI
    -kamerka
    -VGA (odczytane z kartonu)
    -ekran 10"
    -LAN

Cena 444zł

SŁABSZA WERSJA, RÓWNIEŻ DOSTĘPNA CZASAMI W REAL`U
    -ekran 7"
    -procesor ten sam
    -"HDD" 2GB z możliwością rozszerzenia przy pomocy czytnika SD
    -3xUSB
    -RAM 256Mb

Cena chyba ostatnio coś koło 370zł-400zł.

Oba są na Androidzie 2.3

Akurat ta mocniejsza wersja ma parametry dość ciekawe jak na postawienie na nim Windowsa XP, no i tu właśnie mam pytanie czy da się pozbyć z niego android`a (nie spodobał mi się ten system) z niego i wgrać windows`a, jeśli tak to chyba sobie go kupię. Cena jest dość przystępna a dysk talerzowy mi nie jest aż tak potrzebny, ten netbook akurat by pasował jak by trzeba było coś szybko sprawdzić na necie lub przejrzeć pendrive`a.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

0 4
  • #2 25 Kwi 2012 22:38
    strucel
    Poziom 28  

"Procesor główny: Fast iMAPX 210 1.0 GHZ" czyli jakaś mutacja ARMa .Przy takim procku zapomnij o windowsie xp

0
  • #3 25 Kwi 2012 22:43
    Prz3mass_PRL
    Poziom 9  

A czemu? Aż taki słaby będzie od Celeron`a M lub Pentium III/IV. Raczej powinien jakoś uciągnąć XP niby 1Ghz, a XP i tak nawet dobrze chodzi na słabszym/starszym o wiele sprzęcie. Jestem ciekaw czy można usunąc tego androida z niego

0
  • #4 25 Kwi 2012 22:56
    strucel
    Poziom 28  

Po prostu na ARMie nie zainstalujesz xp - procesor musi być zgodny z x86 a ARM nie jest.Może będzie wersja win8 na arm ale i tak programy z x86 nie zadziałają bezpośrednia.

0
  • #5 26 Kwi 2012 21:37
    Prz3mass_PRL
    Poziom 9  

Czyli ten procesor jest głównie zrobiony jako to telefonów, trochę źle a maszyna wirtualna pewnie będzie kiepsko na nim działać, jeśli pozostawię w nim Android`a. Dzięki za info

0