Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy można złapać wirusa otwierając e-maila na poczcie www?

25 Kwi 2012 20:35 5029 3
 • Poziom 21  
  1. Czy można złapać wirusa otwierając e-maila na poczcie www (bez programu pocztowego, zwykłe www)? Chodzi mi o samo otwarcie i przeczytanie wiadomości (bez otwierania załącznika).
  2. Czy załącznik może się sam otworzyć i uruchomić?
  3. A może jest różnica między zwykłym e-mailem txt a html? Bo skoro na stronie www mogą być wirusy to czemu e-mail html miałby nie zawierać jakiegoś złośliwego kodu, np. downloadera który połączy się z niebezpieczną stroną, ściągnie i uruchomi wirusa?
 • Pomocny post
  Spec od komputerów
  Nie.
  Nie (w przypadku otwierania poczty przez www)
  Na ogol wszystkie skrypty i zdalna zawartosc jest blokowana.
 • Poziom 21  
  Kolobos napisał:
  Na ogol wszystkie skrypty i zdalna zawartosc jest blokowana.
  A nie na ogół? Bo na wp.pl widzę, że "niebezpieczna" zawartość jest blokowana i trzeba kliknąć by pokazać oryginał, ale na go2/o2.pl nic takiego nie zauważam.

  Chodzi o to, że kiedyś wszedłem na taką zawirusowaną stronę, bynajmniej nie oszusta, ale poważnej firmy której pechowo do kodu strony dokleił się downloader wirusa. I wyobraźmy sobie, że pracownik takiej firmy (mając stada wirusów na komputerze) wysyła mi e-maila html z zamówioną ofertą, źródło "bezpieczne", muszę otworzyć przez www, otwieram (nie ruszając załącznika, jedynie pdf) i co? 100% bezpieczne? Czy może są szanse na wirusa?
 • Spec od komputerów
  Wszystko zalezy od uzytkownika, ustawien, przegladarki/czytnika poczty, wiec nie ma sensu takie zastanawianie sie co by bylo gdyby.