Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Sharan gdzie jest czujnik temperatury?

wisniak7 25 Apr 2012 21:17 13463 8
 • #1
  wisniak7
  Level 9  
  Witam.
  Kupiłem niedawno sharana z '96 r. z klimatronikiem. Po ustawieniu temp. np. na 29 stopni powinno teoretycznie wiać ciepłem.Niestety wieje chłodem :/ Po podłączeniu pod komputer wyskoczył jakiś tam błąd i Pan od klimy powiedział że jest jakiś tylny czujnik temp. i ze nie ma z nim połączenia. Znaczy się według komputera czujnik jest ale albo kabel jest przecięty albo gdzieś na kablach jest zwarcie... bardzo proszę o pomoc, bo nawet nie wiem gdzie tego czujnika szukać.
  Pozdrawiam.
 • #2
  msepl
  Level 25  
  Pan od klimy powinien wiedzieć gdzie i co brakuje. Kolego Ty nie jesteś od poszukiwań, od tego jest warsztat któremu zleciłeś naprawę / diagnozę.

  ps. Zmień warsztat
 • #3
  wisniak7
  Level 9  
  Tak, pan stwierdził że czujnik jest przy panelu sterowania klimatronikiem, dziś go rozebrałem i okazało się że jest czujnik ale wlutowany na płytkę, więc teoria o przeciętym kablu upada. Ale jest inna sprawa, komputer informował o tylnym czujniku temperatury a gość od klimy powiedział, że takiego nie ma. Drążąc temat zajrzałem na allegro i rzeczywiście znalazłem na aukcjach "tylny czujnik temperatury". Może to rzeczywiście kwestia przeciętego kabla albo niestykającej jakiejś kostki czy wtyczki. Tylko jak ten czujnik zlokalizować...?
 • Helpful post
  #4
  msepl
  Level 25  
  1. Vw Sharan był w wersjach z klimą 1 i 2 strefową ale z tego roku chyba tylko z 1
  2. Lokalizacja czujnika - program ELsa lub Etka
 • Helpful post
  #5
  telbod
  Level 31  
  Czujnika szukaj z lewej strony w bagażniku, za (zasklepką , kratką)
 • Helpful post
  #6
  jakub16
  Level 12  
  A mówił coś o nr tego czujnika w vw jest tak, że każdy czujnik ma swój symbol w diagnostyce np G17 (czujnik temp zewnętrznej)
 • Helpful post
  #7
  Bartek890130
  Level 13  
  Czujnik znajduje się w tylnej nagrzewnicy.

  Ale bardzo wątpliwa sprawa żeby to było przyczyna....


  Pozdrawiam
 • #8
  wisniak7
  Level 9  
  Czujnik znalazłem, dzięki za podpowiedzi. Gorzej, że kabli do czujnika z kostką nie ma... Chyba pojadę do elektryka. Obszukałem całą komorę za zaślepką o której pisaliście. Czujnik rzeczywiście, wkręcony jest w wewnętrzny plasktik ale kabelków z wtyczką ani jakichkolwiek "wolnych" nie znalazłem. Nie bardzo wiem co robić.
 • #9
  wisniak7
  Level 9  
  Witam ponownie.
  Niestety po wymianie czujnika, nic się nie zmieniło :( Co prawda problem z czujnikiem zniknoł ale pojawil się jakis błąd z nawiewem świerzego powietrza z tyłu. A ogrzewania jak nie bylo tak nie ma i jak klima nie mrozila tak nie mrozi.
  Ogólnie lipa a mi juz pomysłów brakuje. Ma ktoś jakieś sugestie?
  Będę wdzięczny, pozdrawiam