Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomocy, co kupić skaner+drukarka 2 opcje

25 Kwi 2012 22:06 1820 4
  • Poziom 8  
    Dostaję już...
    co kupić?
    Drukarka Kayocera 1030d przebieg 17tys i skaner HP G2710 - total cena 340
    Drukarka Kayocera 1030d przebieg 5tys. i skaner Plustec opticpro S28 - total cena 340

Wszystko używane i podobno sprawne 100%
  • Poziom 32  
    saphira1972 napisał:
    Drukarka Kayocera 1030d przebieg 17tys i skaner HP G2710 - total cena 340

Wybrałbym to. Różnica w przebiegu niewielka jak na jego wytrzymałość - 100tys., a dochodzi do 150 lub lepiej (moja ma 35 tys. a drukuje jak nowa), a do tego bardzo dobry skaner. 340zł to nawet dobra cena za całość.
  • Poziom 8  
    A tak wogle to chciałam kupić nowe HP m1132 lub Samsung scx-3200.
    Hp zamiennik 27pln samsung 50pln - odpowiednio 2500,3700 stron ale te chipy.... Doprawdy można zgłupieć. Do tej pory miałam tylko atramentówkę z HP i..mało drukowałam, przestała drukować po gwarancji i tyle...
    Może jednak m1132?
    Co lepiej?
    Kayocera 1030d mloda nie jest, skaner g2710 nowy też nie.
  • Poziom 30  
    Według mnie Kyocera. To są na prawdę solidne drukarki, sam niedawno taką kupiłem, z tym że prawdopodobnie trafił mi się sprzedawca cwaniak wiecej tu. Oprócz tego problemu drukarka super, pluje kartkami aż miło, duplex też bardzo dobrze działa. Sterowniki pod wszystkie systemy i co dla mnie ważne bardzo wydajny toner, dużo nie drukuje więc będę go miał na lata! Jak masz z pewnego źródła, albo masz możliwość sprawdzenia drukarki przed kupnem to tak zrób. Wydrukuj kilka stron i najlepiej jedną całą czarną żeby sprawdzić czy jest dobre pokrycie tonerem.

Skaner mam inny HP 3770 i też działa bardzo dobrze, ogólnie skaner HP są dobre.

Możesz też zastanowić się nad jakim urządzeniem wielofunkcyjnym laserowym np. Brother DCP-7055, jeśli chcesz nówke. Z tym że poczytaj przed zakupem tego, jakie koszty eksploatacji i jak to się sprawuje po dłuższym użytkowaniu.
  • Poziom 32  
    [quote="saphira1972"]
    saphira1972 napisał:
    Kayocera 1030d mloda nie jest, skaner g2710 nowy też nie.

Ale przede wszystkim jest dobry i sprawdzony sprzęt. W dodatku bardzo tani w eksploatacji (wiem, bo mam i na pewno na nic inne tego nie wymienię ).
    Żadna tania nowa nie pociągnie tyle co ta Kyocera, w dodatku ma automatyczny druk dwustronny. Maszyna nie do zdarcia.
    Zresztą G2710 nie jest taki stary. W dodatku można skanować klisze (jeśli zajdzie taka potrzeba).
    @GUTEK@ napisał:
    ogólnie skaner HP są dobre.

Też się pod tym podpisuję.
    G2710 (odpowiednik 3800, z którego korzystam - z G2710 miałem styczność kilka razy) jest to skaner CCD, a nie CIS (który ładują do większości tanich urządzeń) - więc skanowanie książek nie stanowi problemu.
    saphira1972 napisał:
    Hp zamiennik 27pln samsung 50pln - odpowiednio 2500,3700 stron ale te chipy.

No właśnie...
    saphira1972 napisał:
    A tak wogle to chciałam kupić nowe HP m1132 lub Samsung scx-3200.

Nie porównujmy urządzenia-zabawki do użytku domowego, do porządnej drukarki laserowej, która wiele wytrzyma. Ja bym się nie zastanawiał.

Jeśli by już dokładać to można poszukać (polecane m.in. tu na forum) Ricoh 1515. Z tym, że ma skaner czarno-biały i kosztuje sporo (>500zł). A tak - wybrałbym Kyocerę, praktycznie deklasuje wszystkie pod względem kosztów eksploatacji.

Może jakieś wymagania co do sprzętu mógłbym się dowiedzieć?