Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[bascom] petla licznika bez końca

adampyndzel 25 Kwi 2012 23:27 787 3
  • #1 25 Kwi 2012 23:27
    adampyndzel
    Poziom 16  

witam

napisałem taki banalny program:

Kod: basic4gl
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

zmienna A wyświetlana jest na lcd jako podgląd. up i down to przyciski. już na wiele sposobów próbowałem jak zrobić żeby zmienna a nie była większa niż 255 i po następnym zwiększeniu przyjmowała nadal wartość maksymalną czyli 255, ale coś mi to nie wychodzi, dlatego więc pytam elektrodowiczów o pomoc jak wykonać takie coś.[/quote][/u]

0 3
  • #2 25 Kwi 2012 23:53
    Ture11
    Poziom 34  

Przepraszam za głupie pytanie, ale jak ten program działa? I po co te dwa warunki? Bo rozumiem, chciałbyś wyeliminować drgania styków, masz opóźnienie 50ms, ale wtedy sprawdzasz, czy przycisk jest wciśnięty, a nie, czy puszczony... Co prawda Twój program będzie działał, ale trzymanie przycisku nie będzie powodowało zwiększania - tak miało być?

Jeśli tak, to sprawa przepełnienia - chętnie podpiąłbym się do tego tematu, jeśli nie będziesz miał nic przeciwko - próbowałem robić warunki
    IF X > 254 then X =254, ale czasem omijało mi ten warunek...
    Pozdrawiam.

0
  • #3 26 Kwi 2012 00:00
    adampyndzel
    Poziom 16  

dokładnie tak, jeśli puszczę przycisk to wykonywany jest warunek, i takie miało być założenie, może są inne lepsze możliwości ale ja się uczę więc takie coś wykminiłem. A co do przepełnenia to też szukałem różnych możliwości i nic a nic efektów dlatego więc pytam fachowców.

Proszę poprawić treść swoich postów - pisownia.
    [zumek]

0