Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kablowka zrywa polaczenia, tragiczne transfery

av00 26 Kwi 2012 01:21 1253 2
  • #1 26 Kwi 2012 01:21
    av00
    Poziom 7  

Czesc,

mam kablowke z sieci Multimedia. Lacze niby 2Mbps. Niestety kazda strona otwiera sie powoli a sciaganie czegokolwiek wiekszego albo zostaje zerwane po paru minutach albo slimaczy sie w tempie 20 KB/s.

Oczywiscie kontakt z infolinia Mulimedii nic nie daje - niby po ich stronie jest OK.

Nie uzywam rutera - do modemu kablowego podlaczony jest tylko komp z linuksem.

Najdziwniejsze jest to, ze jesli uzyje jakiegokolwiek download akceleratora to idzie calkiem dobrze ale i tak nie dogania 2Mbps, nawet dla pliku testowego na stronach Multimedia.

Czy ktos moze mi powiedziec czy ponizsze parametry modemu kablowego sa OK? Dzieki z gory.

Name Cisco EPC2202
    Modem Serial Number 233020513
    Hardware Version 1.0
    Receive Power Level 3.9 dBmV
    Transmit Power Level 43.7 dBmV
    Cable Modem Status Operational
    Vendor Cisco
    Boot Revision 2.2.0 R3

0 2
  • #2 26 Kwi 2012 08:28
    VooVoo
    Poziom 33  

Podłącz inną maszynę i sprawdź ponownie - 2 megabity, to obecnie nie jest wyzwanie.
    Parametry wyglądają na dobre. Albo jest kiepski stosunek sygnał szum (SNR), albo degradacja usług na karcie.

0
  • #3 07 Maj 2012 15:08
    av00
    Poziom 7  

Nie wiem kto ustawil ten watek jako rozwiazany, ale sprawa jest rzeczywiscie zakonczona - okazalo sie ze kabel rozprowadzajacy sygnal na poszczegolne klatki schodowe byl uszkodzony.

0