Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw passat b5 1,9 TDI 110 KM 98r. awaria automatycznej skrzyni 2 i 3 bieg

arturo727 26 Kwi 2012 09:31 2899 0
    arturo727
    Poziom 8  
    Witam wszystkich, posiadam passata b5 1,9 tdi z 98 roku (niestety) ze skrzynią automatyczną 4 biegową. Problem zaczął się w momencie przejścia skrzyni w tryb awaryjny, po diagnozie komputerowej przez mechanika wyszły padnięte elektrozawory. Wymienił i przez dwa tygodnie było dobrze aż do następnej awarii, skrzynia zaczęła przeciągać z drugiego biegu na trzeci. To przeciąganie jest specyficzne ponieważ kiedy motor osiągnie odpowiednie obroty (przy których zawsze następowała prawidłowa zmiana) drugi bieg ma ochotę przejść na trzeci ale następuje jakby przyhamowanie auta następnie przerzuca na trzeci tylko że z uderzeniem na półośki. Ze zmianą z czwartego biegu aż do pierwszego niema problemu, wszystko odbywa się płynnie. Oddałem ponownie do mechanika gdzie auto naprawiał 3 miesiące, podobno testował jakieś sterowniki, rozebrał skrzynię na czynniki pierwsze i nie stwierdził żadnych uszkodzeń. Kosze, tarcze , przekładki wszystko jak nowe, żadnych opiłków i pęknięć. Żadnych błędów podczas diagnozy. Po trzech miesiącach oddał auto i stwierdził że nie potrafi znaleźć przyczyny takiego zachowania.
    Może ktoś kompetentny podrzuci jakieś pomysły co może być przyczyną. Czy zwykłą skrzynią automatyczną bez tiptronika steruje jakiś komputer, może tu jest przyczyna? Czy wymieniane elektrozawory trzeba jakoś adoptować czy kalibrować, a może moduł komfortu tym steruje podając błędne dane. Na forach nie znalazłem podobnego tematu i nie mam pomysłu co z tym zrobić a wymiana skrzyni na inną to trochę kosztuje. Może nawet mało istotne wskazówki podsuną jakieś rozwiązanie. :cry: